Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók motorjában a szelepek...

Az autók motorjában a szelepek pontosan mire szolgálnak?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom azokon keresztül jut be a hengerekbe az üzemanyag-levegő keverék.


Nekem egy 6 szelepes 1.0 autóm van, de egy haverom mondja, hogy neki az 1.3 16V még kevesebbet is eszik.

De ha ezeken keresztül jut be a keverék, akkor a 6 szelepes sosem tud annyit enni, mivel csak 6 szelepen keresztül jut be a benzin.



2013. máj. 19. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom swiftről van szó az 1.3 16 szelepes nem eszik kevesebet az 1.0 tól országúton és városban sem.Csak autó pályán fogyaszt kevesebet az 1.3 16 szelepes motor mert az 1.0 115 felet elkezd papálni.Neekm is volt 1.0 suzum csak onan tudom
2013. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az mindegy... Egy szívószálon is képes vagy több kólát beszívni, mint kettőn. Magasabb kompresszióarány kell hozzá, oszt' kész. Meg a fogyasztásnak SZINTE semmi köze nincs ahhoz, hogy hány szelepes. Teljesítménytől függ. (Lóerő / kW)


Magyarul tök nem mindegy, hogy mennyire taposol a belébe. Meg ugye a motor lehet, hogy gyenge (1000 ccm) a kasztnihoz képest, míg neki gondolom ugyanaz a Swift kasztnija van, csak nagyobb motorral. Szóval ha nem nyomja neki tövig, akkor ugyanannyi üzemanyag megy be, amennyi kell... Ezt a szelep-dolgot ne úgy képzeld el, hogy adja neki a motor, ahogyan a csövön kifér.

2013. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"115 felet elkezd papálni."


Ez jó. :D De pontosan mit is jelent? :D

2013. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak ugye nekem jobban kell taposni a gézt, hogy menjen az autó, neki kisebb gázzal is elmegy, míg nekem 2500 fordulat alatt nem lehet magasabb fokozatba kapcsolni, mert fulladni fog a motor.
2013. máj. 19. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
csak anyit jelent utólsó hogy 115 km /h felet már bevágja a 8 litet is az 1.0 motor
2013. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

itt vanak a fogyasztási adatok

az 1.0

[link]


[link]


Ezek az adatok alapján is városban az 1.0 eszik kevesebbet országúton tökre egyforma a fogyasztásuk de autó pályán az 1.3 16 szelepes fogkevesebbet enni pl 130 K/h nál

2013. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező. Persze, hogy neked joban kell taposni, hisz kisebb a lökettérfogat, ezzel együtt kevesebb jóval a motor ereje (nyomatéka).
2013. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nekem egy 6 szelepes 1.0 autóm van, de egy haverom mondja, hogy neki az 1.3 16V még kevesebbet is eszik."

Ez van mikor a laikus úgy vesz autót hogy kisebb motor van benne, biztos kevesebbet is eszik.

Valóban, ha növeljük a köbcentit akkor egy bizonyos egészséges határig akár csökkenhet is a fogyasztás.

Ilyenkor néz nagyot a vásárló hogy megveszi a kisebb motorú kocsit, ami utólag kiderül hogy többet eszik mint a nagyobb motorral szerelt, ráadásul még szarabbul is megy.

2013. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!