Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó ültetésnél elég a rugókat...

Autó ültetésnél elég a rugókat kicserélni, vagy a lengéscsillapítókat is ki kell?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy a kocsit 40/40-es ültetéssel lejjebb teszem. De nem igazán tudom, hogy elég csak a rugókat kicserélni, vagy a lengéscsillapítókat is ki kell keményebbekre? Esetleg mást is cserélni kell?

Nem akarok sufnituningot, így a rugóvágás szóba se jött.


Tudnátok nekem ebben segíteni, hogy ez hogyan is működik? Az evidens, hogy műbizonylatos ültetőrugókat veszek, és előtte érdeklődöm a vizsgaállomásokon, hogy mit szólnak ilyen kocsikhoz, illetve a műbizonylatokhoz.


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. máj. 19. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van aki szerint ki kell cserélni van aki szerint nem.

Szerintem 40 mm ültetésnél még nem kell lengéscsillapítót cserélni.

Ha szeretnéd a régit is fel lehet ekményítettni.

Mást nem kell cserélni. Esetleg egy első felső és egy hátsó felső toronymerevítót rakhatsz be. Merevebb lesz tőle a karosszéria.

2013. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Toronymerevítőn még nem gondolkoztam, egyelőre az ültetés legyen meg, a többit meglátjuk.
2013. máj. 19. 14:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ekkora ültetésnél már illik cserélni a lengéscsillapítót, különben tönkre fognak menni. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha szettben veszed a rugókkal. Alternatív megoldásként át is lehet alakíttatni a gyári csillapítókat. Le tudják rövidíteni a szárát, vagy akár a kívánt keménységre is át tudják neked állítani.
2013. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
A gyári gátlókat is cserélned kell,mert nem fogja bírni a nyomást:/
2013. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor szettben kell gondolkodnom? Hmm.. így viszont már kicsit sokban lesz. Nem tudjátok nagyjából, hogy mennyi szokott lenni egy-egy ilyen szett rugó és lengéscsillapító?

Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 19. 22:07
 6/11 anonim ***** válasza:
A leggagyibb TA technix (40/40) 45.000 Ft, a H&R (60/40) 136.000 , ez már márkás, jó minőségű szett. Létezik H&R-ből 35/35 is. Carstylingon hirdet Adamo, én tőle vettem futóművet, a tuningáruházaktól jellemzően jobb áron dolgozik.
2013. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A deviltuningponthu-n kb 80ból megvagy :)
2013. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ehhez akkor még kicsit gyűjtenem kell, hogy biztos belevágjak (azt hittem, 30 ezer ft körül meglesz ez a dolog, hát tévedtem. :).

De le nem mondok róla.

2013. máj. 20. 10:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Őt kérdezd meg, mit tud ajánlani:

[link]

Hátha csinál a Koni is szettet az autódhoz, az szerintem olcsóbb mint a H&R, és állítólag elég jó minőségű cuccokat gyártanak. Esetleg kérdezd meg Katona Gábort, mennyibe kerülne átalakítani a jelenlegi lengéscsillapítóidat:

[link]

2013. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem kell venned új lengéscsillapítót, el kell vinni gátlós szakemberhez, pl dunakeszin tudok is egyet. Be kell keményíteni a gátlót és le kell rövidíteni a szárat. Ennyi az egész. Akkor menne tönkre a lengéscsillapító, ha a rövidebb rugót tennéd bele, de nem keményíttetnéd be és nem rövidítenék le a szárat...Kb. 5000/db-ból meg is vagy.Plussz a rugó.
2013. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!