Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is éreztétek már, hogy az...

Ti is éreztétek már, hogy az autó az osztrák, német üzemanyaggal sokkal jobban megy?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi lehet az oka? Az itthoni szabvánnyal van gond, vagy minden kútnál csalnak?

#üzemanyag-minőség #hazai szabvány
2013. máj. 19. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Az enyém osztrák gázolajjal sem megy jobban, nem is fogyaszt kevesebbet - de elég sokan mondanak ilyeneket. De igazából amíg nem igazolja bárki a minőségi eltérést méréssel, addig csak mendemonda, "a szomszéd fűje mindig zöldebb"-képzelgés. :)
2013. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
23%
mi azt vettük észre h a shell üzemanyag jobb egy kicsit, mint a többi...de ez csak a mi észrevételünk :)
2013. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Van egy rossz hírem: pont ugyan olyan az összes. Ha lenne is egy kicsi eltérés, te 100% hogy nem vennéd észre, olyan kicsi lenne az eltérést. Csak beképzeled...
2013. máj. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Minden lehet.Nálunk is az egyik magán kézben levő kúton nagyon sz@r benzint adnak.
2013. máj. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Én azt vettem észre, hogy aki évente egyszer jár kinn, az azt hiszi, hogy jobban megy a kocsija a kinti benzinnel. Aki viszont rendszeresen kinn tankol, az nem vesz észre különbséget. Szerintem sincs különbség, én is tankolok kinn is, itthon is.
2013. máj. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gyakran járok arrafelé, ezért kérdeztem, mert nekem az az érzésem, hogy eltérő a minőség. (a gázra is azt mondják hogy jó, de ugyanazon a tűzhelyen ugyanaz az edény víz legalább 2 perccel később forr fel mint 10 éve...)

2013. máj. 20. 08:23
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
igen jobban megy. rendszeresen beszélek én is autótulajokkal, főleg olyanokkal akik autóőrültek, vagy márkab.zik. főleg a dieselnél van ez, de a benzinnél is érezhető. omv100assal, ami osztrák, érezhetően jobban megy az autó például. nem dob húsz lovat, de épp annyi, hogy jobb legyen. a fogyasztás is kevesebb, ez pedig mérhető!
2013. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem régen voltunk nürnbergbe céges úton kisteherrel.


A magyar határon még teletankoltuk céges forinttal a gépet.


Mikor kiértünk kb. pont üres volt a tank, teletankoltuk a kinti shell kúton jobbhíján.


800 km-es út azért reprezentatív.


Kifele 8,1 volt a fogyasztás, visszafele 7,2.


Nem vonok le messzemenő következtetést, biztos lejtett az út...

Rakomány ugyan az volt oda-vissza.

2013. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A román benzinből nekem is többet evett a gépezet, és ha akkor nem is éreztem különbséget, mikor itthon tankoltam az omv-nél akkor érezhetően jobb lett( jobb gázreakció ) és aztán kevesebbet is evett. A magyar kutak közt is vannak különbségek, és nem csak árba..
2013. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Miert pontozzatok le azokat, akik kulonbseget vesznek eszre, es ti akik nem vesztek eszre kulonbseget, azt mondjatok, hogy a tobbiek hazudnak/kepzelodnek/el vannak tajolva...


Az USAban meg az allamok kozott is van kulonbseg az uzemanyag minosegeben, amit a sofor tapasztal fogyasztas, illetve motor zajok megfigyelesevel. Ha orszagon belul vannak elteresek, akkor orszagok kozott miert ne lehetne?!

2013. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!