Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy 50 köbcenti...

Htj0ker kérdése:

Mi a különbség egy 50 köbcentis, , gyorsulási'' pl.2007es aprilia rs50 és egy 50 köbcentis robogó pl. derbi gp1 50 között?

Figyelt kérdés
Apával ezt a kettő motort beszéltük de ő a gp1 felé hajlik mert hogy biztonságosabb én inkább az rs50 felé mert az sportosabb.De nem értem miben biztonságosabb egy robogó a gyorsulásival szemben.Körülbelül ugyanannyit mennek,kb ugyan akkorák stb. A kettő között annyi a különbség hogy az rsnek nincs csomagtartója,váltós,jobban be kell dőlni rajta de a dőlés ennyire veszélyes lenne? o.O

2013. máj. 20. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőként had oszlassam el azt a tévképzetedet, hogy egy RS50 sportos motor. Sőt, valószínűleg a gyorsulása jelentősen gyengébb megegyező körülmények között, mint az ugyan azon a blokkal szerelt robogónak.


Arról is megnyugtatlak, hogy nem fogsz te azzal az RS50-el dőlni a kanyarban túl komolyakat, mert virsli gumi van rajta, totál alkalmatlan motoGPs bedőléses kanyarbevételre.


Feltételezem gyerek vagy friss jogsival, különben nem apukád venne neked motort és nem 50-est. Így viszont egy robogó SOKKAL biztonságosabb, ugyanis nem kell a váltásra / fordulatszámra / kuplungra koncentrálnod, gáz van meg fék és tudod a forgalmat figyelni.


Ezen kívül a robogó szélvédelme, lábvédelme is sokkal praktikusabb, SOKKAL könnyebben fordul, mint egy motorkerékpár kis sebességnél és a kicsi de széles gumi miatt aszfalt úton sokkal stabilabb.


Apukád józan embernek tűnik, higgy neki és amíg 50-essel jársz addig legyen elég a robogó. Majd veszel motort, mikor letetted az As jogsit.


Amúgy én imádom a nagymotorom, járok is vele amennyit tudok de bármit megadnék egy olyan motorért, amin legalább egy akkora beépített csomagtartó van, ahova a bukómat be tudom tenni...

2013. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát te tudod én az rs-t venném meg nem az elektromos biciklit :D
2013. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. teljesen így van...:) robogónál maradok
2013. máj. 27. 15:06
 4/4 anonim válasza:
én jobban átgondolnám az egészet, mert ha egy kicsit is olyan vagy mint én és elgondolkodtál azon hogy RS-t vegyél akkor egy idő után bánni fogod hogy robogót vettél.Nekem 1 éve van jogsim rá egy hónapra megvettem szinte az első motort amit kipróbáltam.Most így 1 évvel később gondolkozok hogy elcserélem vagy eladom a robogómat, pedig nagyon sok mindent át éltem vele és sok szép emlékem van de azért egy RS csak egy RS. De ez lehet hogy csak nálam van így.A robogó annyiból jobb hogy van csomagtere, és csak húzni kell neki és megy, meg ha vmit cserélni kell akkor fele annyiba kerül mint ha egy váltós motoron kéne cserélni.
2013. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!