Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha leteszem a kismotor vizsgát...

Ha leteszem a kismotor vizsgát a jogosítvány Krossz motorra is érvényes? Vagyis krosszmotort még vezethetek nem? A kismotor az max.50 köbcentis nem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, legfeljebb 50 köbcentiméteres és a végsebessége nem lehet több 40 km/h-nál.

A krosszmotor vezetése pedig nem a szokásos vezetői engedélyekhez kötött, mivel a krosszmotorok közúton nem használhatóak.

2009. okt. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha cross-t szeretnél minek jogsi? viszont, ha csak a formája fogott meg és földúton szeretnél menni vagy lightosan pályán (de komolyabb versenyzői ambícióid nincsenek) akkor ott az enduro (amúgy is 50es crossok igencsak gyerekméretben kaphatóak..) ráadásul az enduronak kisebb a szervízigénye is
2009. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Simson S51 Enduro . azzal krosszozz !!
2009. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont az S51E-re hivatalosan nem érvényes az "M" kategóirás jogosítvány, mert a végsebessége 45 km/h-nál több és két személy szállítására alkalmas ;-)
2009. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
kedves utolsó.. szerinted ma úgy általánosságban melyik 50ccm motorra/robogóra igaz az h nem megy 45km/h felett?? :D 9 éves, gyári enduróm megy 110et.. most legagyásodott állapontban 95.. ez a 45km/h-s korlátozás meg nevetséges
2009. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, feltűnt-e a smiley...

(nekem is volt egy-két motorom az elmúlt pár évben)

2009. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én meg nem téged hanem a szabályzást tartottam nevetségesnek.. csak hozzád írtam.. :)
2009. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!