Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyűrűzni és szelepszárszimerin...

Gyűrűzni és szelepszárszimeringet cserélni kell, mivel eszi az olajat, mit jelent az hogy javítás után "nem megy el annyit" már a motor?

Figyelt kérdés
Mondhatni hogy felújítják a motort, eszi az olajat, így gyűrűzni kell, szelepszárszimering valamint olajszűrő ecetára...de azt monták így már nem megy el annyit a motor, ez mit jelent pontosan?
2013. máj. 22. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fog még 300 000 km-t elmenni :D
2013. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát most van benne 132e... szal, nem sokat járok én vele. 7 év alatt 50-60e tettem bele.
2013. máj. 22. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja annyi ideig felújítás nélkül bírni a motor. Hiába újíttatod fel, nem olyan mintha kikerült volna a gyárból, hamarabb szétmegy. Ismét biztos nem fog 300ezer km-t menni.
2013. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy 132ezret futott motort miért kell gyűrűzni??? Nem volt benne soha olaj cserélve, vagy mi? Nekem azt mondták, hogy a gyűrűzés magában nem sokat ér, ha a henger is kopott, mert ugyanúgy meg fogja zabálni rövid idő alatt az új gyűrűket.

Olajszűrő??? Azt ne mondd, hogy eddig nem volt cserélve.

2013. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi ez Lada, hogy 132e-nél szétesett? Mert akkor felújítás után jobb lesz mint a gyári volt! Ma már az utángyártott gyűrűk, dugók, csapágyak jobb minőségűek mint a gyári orosz alkatrészek, de nem jobbak mint pl. a nyugati, vagy japán gyári cuccok.
2013. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem lada, egy Golf IV 99 es. 16 benzin, és igen régen volt benne olaj cserélve, több éve már. Olyat is szokott csinálni, hogy pl megyek vele autópályán, egyszer csak fura szag lesz az égéstérben és a motor is másképp kezd el járni, ilyen "traktorosan", a kipufogó is sötétebb színű lesz. Szerintem felverhezi a gyertyánál az olajat, ami miatt nem folyamatos a szikra leadás.
2013. máj. 22. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél bele egy bontott motort, azzal jobban jársz. Ha ennyire el volt hanyagolva, akkor már valószínűleg csapágyazni és köszörülni is kell és így már majdnem teljes a motorgenerál. Persze nem kicsi pénzért!
2013. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebbe belenyúltál....ezek köztudott a legsz@rabb motorok !

És valóban ennyi km -nél kidőlnek ..

Add el ....

2013. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De miert nem csereltel benne gyakrabban olajat te nyominger mar bocs h ezt mondom...
2017. máj. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!