Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Őzgázolás. Mi a teendő?

Őzgázolás. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap este munkából jöttem hazafele és 90-es tempónál egy velem szembejövő autós elütötte az őzet és visszacsapódott rám és összetörte az autóm bal elejét elég rendesen.Hivtam rendőröket de aztmondták saját kár lesz.Nem örülök neki.Mi lenne a teendő?Az autós aki elsőnek elötötte meg se állt.

2013. máj. 23. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ki van rakva a tábla, hogy őzek átszaladhatnak az úton, akkor a Casco téríti meg a károd.

Ha nincs tábla, fordulj a helyi vadásztársasághoz. Ha jól tudom, a tetemet le kell adni, de ebben nem vagyok biztos.

Merre történt?

2013. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Üdv.Igen kint a tábla a tetemet meg már elvitte a vadőr még az este.Amugy Nyíregyházától 8km-e történt.Csak elég rossz hogy saját pénzből kell megcsináltatni mert kb 50ezer ft-os a kár.
2013. máj. 23. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:

sajnos saját kár.

Nekem 300ezer volt :(((

2013. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erre van a Casco, hogy ne a saját pénzedből kelljen kifizetni....
2013. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem volt ilyen esetem, de a kollégámnak idén januárban igen. Azzal a különbséggel, hogy nem volt másik autó.

Tőle úgy tudom, hogy ha kint van a tábla, tehát figyelmeztettek, akkor nem fizet a biztosító és még a vad árát is ki kell fizetnie annak aki elütötte.

Cascot nem tudom, lehet hogy fizet. Kollégámnak nem volt, így saját zsebből fizette az autó javítását, ami elmondása szerint 300.000 Ft volt.

A rendszámát felírtad a másik autónak?

2013. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. A rendőröket aztán tök felesleges kihívni. Nem érnek szart se. Saját kár.. Egyszerűen nem akarnak foglalkozni azzal az autóval, amelyik elhajtott, ennyi. Pedig egyébként miatta tört össze az autód..
2013. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így még az őzpörköltet is buktad feltéve, hogy nem roncsolódott az egész állat össze. Sajnos ezt egy táblával meg szokták oldani, mint a rossz utakat is egy 60-as táblával.
2013. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beletörödtem már megrendeltem az alkatrészeket hozzá mert így nem lehet vele járni annyira csúnya,ez egy nem várt kiadás volt most.Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 23. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!