Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio Free 50 vagy Gilera...

Piaggio Free 50 vagy Gilera Typhoon 50 a jobb motor?

Figyelt kérdés
Hasonló árfekvés, Gilerában 2X annyi km van (persze ez ritkán számít). A kinézet nem szempont, inkább a megbízhatóság, fenntarthatóság, meg hogy egyáltalán jó-e az én 185 centimhez. Más motor nem jöhet szóba.

2013. máj. 23. 18:04
 1/3 waland ***** válasza:
Végül is a két motor majdnem ugyan az, csak a Free országúti, nagyobb, de keskenyebb kerekekkel, míg a Typhoon már terepesebb, ballonosabb kerekekkel, nagyobb testtel. Szerintem mindkettő megbízható, motorikusan gyakorlatilag is ugyanaz, csak a végáttételben lehet valami eltérés. Mondjuk ha én most keresnék motort, akkor valószínű Malaguti Centrot vennék (majdnem mint a Free, de kevesebbet eszik, nagyobb a tankja és a csomagtartója, a blokkja pedig megegyezik a Yamahákéval), ha pedig a Typhoon helyett pedig BWS-t, ugyanazon okokból, mint az előbb, csak ennek már nemcsak a blokkja Yamaha.
2013. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ha jól értelmezem, akkor a Gilera a stabilabb? Pesten használnám inkább.

2013. máj. 24. 11:50
 3/3 waland ***** válasza:
igen, jobban bírja a kátyús utakat, de ez a csillapítók állapotától is függ. Viszont a mérete miatt készülj fel rá, hogy gyakran fog 4 liter körül fogyasztani (mondjuk a Free is).
2013. máj. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!