Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A generátorban mi szerepe van...

A generátorban mi szerepe van a szénkefének? Pontosan hol található és hogyan működik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Majdnem minden kisebb elektromos motorban vagy kis keziszerszamban pl. furo van szenkefe. Ez a vazhoz vagy az alloreszhez van erosite, es rugokkal tartjak a helyen tobbnyire, a forgoresz also, rezlapokkal burkolt reszehez er, hasznalattal kopik es cserelni kell. Mindig 2 van belole egymasnak ellentetes oldalon. A pontos szerepet nem tudom elmondani neked elmondani feltetelezesekbe meg ne menjunk bele, de a tobbi tuti pontos! :)
2013. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Szénkefével juttatjuk el az áramot a forgórészre

Együtt szokott lenni a feszültségszabályozóval

2013. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerepe meg annyi hogy a generátor gerjesztő árama megy a forgórészre amit a feszültségszabályozó szabályoz be. hogy közel 14 volt legyen a feszültséged
2013. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
generátorban nincs szénkefe... az a dinamó!
2013. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Te szerinted a forgórészre hogy jut az áram????????????????????


A dinamónál komMutátoron keresztül kis lapkÁk ugy mint pl 220 as furón, de a generátoron pedig csúszógyűrűk vannak (2 db)


BÖLCSEBB MARADTÁL VOLNA HA CSENDBE MARADSZ

2013. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Igaz van olyan generátor amin nincs szénkefe az a motorkerékpárokon lévő generátor (tekercs áll, mágnes forog)


De a kérdező autó generátorra gondolhatott

2013. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
zerger jol irta,generator,onindito,furo az elv ugyanaz,manapsag mar inkabb bronzkefekwt alkalmaznak,de ua a szerepe,viszi a feszkot a forgoreszre
2013. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen autóra gondoltam, köszönöm a válszokat :)
2013. máj. 23. 21:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem rég cseréltem ki egy generátor fesz. szabályzóját (azon volt szénkefe) ...mondjuk lehet babettában nincs szénkefe (babszit még nem szedtem szét...) ,és lehet az okos hozzászóló valami hasonlóval rendelkezik.
2013. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a babettán nincs szénkefe csak mágneses lenkerék meg tekercs.
2013. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!