Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault mégane óracsoport hiba?

Renault mégane óracsoport hiba?

Figyelt kérdés
Van egy 2000-es évjárató Renault mégane-om és az óracsoporton a fordulatszámmérő nem működik, de minden más igen. Kivettem a helyéről, megnézni van e valami gond a kábelekkel vagy a csatlakozóval, de nem látszik semmi meg gondolom akkor a többi része sem működne. Mi lehet a probléma?
2013. máj. 24. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém '99-es. :(


Az óracsoportban 4 db léptetőmotor mozgatja a mutatókat. Ezek állapotát - ha board computeres az autó - egyszerűen ellenőrizheted: A lépetető gomb (ablaktörlő végén) nyomva tartásával add rá a gyújtást. Ilyenkor elkezdi kalibrálni a műszereket, és fel le fognak mozogni.


A jeladót egy OBD kiolvasóval tudod ellenőrizni: ha az ODB-n nem jelenik meg a fordulatszám, akkor jeladó gondja van, de úgy tudom, hogy a holtponti jeladóról kapja a jelet a fordszámmérő is, és anélkül be se indulna az autó.


Az a gond, hogy 1 db ic vezérli az egészet, és néha elszáll ez-az. Nekem a kijelző nem működött és látszott a javítási kisérlet rajta...


A másik egyszerű próba, hogy egy közeli bontóban kérj egy műszercsoportot és dugd fel próbára. MIndegy milyen, mert a fordszámmérő része azonos. Azt az 5 csavart kitekerni és levenni a burkolatot egy perc...

2013. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam azt, hogy ráadtam a gyújtás miközben nyomtam azt a gombot de nem csinált semmit... :/ valszeg ezt nem tudja. Viszont mikor beindítottam, elkezdett a mutató mocorogni, meg nagyobb fordulatnál el is indul és felmegy 1000-1500-ig a mutató de ennyi, amúgy csak lent mocorog és ennyi :(
2013. máj. 25. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:

A kalibrálást csak a board computeres tudja, mint írtam is! Az amelyik ki tudja írni a fogyasztást és egyebeket.


Marad a bontós próba. Vagy még az, hogy lepattintod a plexit és kézzel ellenőrzöd nem akad-e a mutató.

2013. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!