Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Férfiak! Autóvásárláskor nő...

Férfiak! Autóvásárláskor nő is kérdezhet vagy inkább hagyjuk rátok?

Figyelt kérdés

Autót készülünk venni,használtat.Ketten megyünk párommal.Ha annyira nem is mint ő,de azért valamennyire értek hozzá,illetve utánaolvastam miket kell nézni.

Kérdezhetek én is vagy hagyjam őt érvényesülni teljesen? (persze nem szavába vágva,férfihiúságot nem sértve nagyon)


(szervizzel is átnézetjük)


2013. máj. 24. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kérdezhetsz.
2013. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem, te csak mosolyogj, hátha akkor engednek az árból. :-)
2013. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Már miért ne kérdezhetnél? Autóvásárlásnál minél több lényeges infót be kell szerezni. De a hangsúly a kocsin van, attól meg ugye nem lehet kérdezni, hanem csak vizuálisan és akusztikusan mondja el a dolgokat.☺

(de azért ne azt kérdezd meg hogy lehajthatóak-e az első ülések ☺)

2013. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

nagyon régi valós történet abból az időből amikor még csak a MERKUR-tól lehetett autót vásárolni hosszas előjegyzés után:


A férj ismerős volt a MERKÚRnál, így meg tudta oldani, hogy néhány Ladát alaposan átnézzen, meghallgassa a motor hangját.

A sokadik Ladánál az asszony megszólalt: Ugye nem gondolod, hogy a te hülye hallgatózásod miatt le fogok mondani a sárgáról amit kinéztem?!

A sárgát vették, vitték :)

2013. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért a szinnél és a hasonlóaknál tudok komolyabbat is kérdezni :)
2013. máj. 24. 13:14
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a férfi beszéljen csak.
2013. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezhetsz, csak tisztelettudóan, de ez a férfire is vonatkozik. Ne tégy sértő megállapításokat. Mint például ha azt mondja az eladó, hogy gyakran cserélt olajat, akkor ne állapítsd meg hangosan, hogy ahha akkor biztos eszi az olajat, mert ezzel azt mondod, hogy be akar csapni, holott lehet, hogy csak jó gazdája volt az autónak. Szóval hasonlókat ne. Az autót jól meg kell nézni, nézetni szerelővel, megemelni, alánézni, mindent ellenőrizni. Ha a korából fakadó állapota megvan, akkor ha a hasonlókkal egy árban van, akkor megéri az árát, ebben az esetben pofátlanság nagyokat alkudni. Ha ramaty a korához képest, akkor meg alku nélkül ott kell hagyni. Ha szervizben is megnézik, az többet érhet, mint az eladó faggatása, főleg, ha kereskedőtől van az autó. Utóbbi esetben ha tatszik az autó, akkor elkérném a korábbi tulaj számát, hátha megadják. Utánanéznék a szervizkönyvnek is, ha van, ez egyébként árnövelő tényező, ha még vezetve is volt, az abban bejegyzett márkaszervizt is felhívnám, egyeztetendő a km óra állást és megkérdezvén, hogy milyen nagyobb javításokról, károkról tudnak. Vannak márkaszervizek, ahol nem szívesen akarnak adatokat kiadni, de nekem például még a volvo szerviz is sokat segített.

Nem tudálékoskodni akartam, csak ez így megy.

2013. máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz bátran ! Pld én jobb szeretem a női ügyfelek által leírt problémákat orvosolni (szerelésről beszélek ) mert nem hazudnak és okoskodnak ....... :D
2013. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor legutóbb a feleségemnek vettük az autót, akkor én csak körbenéztem, de az asszony ment próbakörre. Közben észere vett néhány apró hibát, és közölte az eladóval, hogy akkor még 30-cal kevesebbet tud adni érte (nála volt a pénz is), az meg csak nézett és bólogatott.

:)


Én bírom az ilyeneket! Építkezéskor a kőművesek is félvállról vették az elején, csak foghegyről álltak szóba vele. Aztán amikor az alap elkészült és a kialkudott első részletet fizetni kellett volna, jöttek hozzám a pénzért. Én meg átirányítottam őket, hogy a feleségem a főnök, ő fizet. Attól kezdve ő is ember volt!

:D

2013. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!