Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladámon megrepedt a motorblokk...

Ladámon megrepedt a motorblokk, szivarog belole a viz! Mit lehet vele csinalni? Meglehet hegeszteni, hogyan kell? Vagy rezelni szoktak? Nem erdemes igy vele jarni, vagy nem lesz rosszabb ha meg jarok vele egy darabig?

Figyelt kérdés

#motorblokk #motorblokk repedes #motorblokk hegesztese
2013. máj. 25. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha szivárog belőle akkor ne használd! Jobban felmelegszik, és ha már felforr benne a víz csak nagyobb bajt okozhat!

Bontásba még lehet kapni blokkokat, azt érdemes cserélni inkább, mert javítani is lehet valahogy de célszerű szakemberre bízni, de a javítás is már olyan hogy sosem lesz olyan mint volt, csak egy darabig még használható lesz, aztán megint lefog főni.

Ha egyszer megrepedt akkor több esély van arra hogy máshol is megfog. Már biztos el van öregedve, ezek egy idő után kukába végzik.

2013. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem érdemes javítgatni. Bontóból vegyél hozzá egy másik motort.
2013. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

gondolom kint hagytad télen sima vízzel, fagyálló helyett!

attól függ mekkora a repedés és hogy hol van. a kicsit meg meg tudod ragasztani két komponensű epokszittal,de az annyira elég pont,hogy elvidd szervizbe! ott meg lehet beforrasszák/hegesztik.

2013. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én cserélném. Elég olcsón van hozzá blokk. Lehet hogy a javítás sem lenne olcsóbb.


Az pedig nem igaz hogy az időtől reped meg. Az enyém 35 éves és még nem repedt meg.


Az epoxit nem tudom hogy micsoda. Én csak epoxidot ismerek.

2013. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az, hogy olcsó a blokk egy szép dolog,de nem tudni,hogy milyen állapotban van a henger belső fala! ha meg rossz,akkor fúratás,járatás... én megpróbálnám behegesztetni és egy darabig kerülni a hosszú utakat!
2013. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Simán javítható...ne pánikolj .ha hozzáférhető helyen van akkor bent a helyén megcsinálják ...

sok helyen heggesztenek új módszerekkel...

2013. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem télen repedt meg, most kb 1 hete! Nem tudom h mitol, mindig fagyálló volt benne mióta megvettem, de lehet mar volt hajszálrepedés rajta mikor megvettem, ck most kezdett el enyhén szivárogni! Nem a motorkiszedéstől félek, mert egy nap alatt kicserélem a motort benne ha kell. Tudom azt is hogy olcsón kapok hozzá egy motort, de romaniaban élek és itt sokba kerül átiratni a motort. Meg tudom h ez jól működő motor, soha nem volt vele semmi baj, nem hagyott soha cserbe! Jó lenne ha egy pár évig még birná ezzel a motorral, aztan meg raknék bele egy felujitott motort (csak 1.2 évig még gyüjtögetném rá a pénzt).
2013. máj. 25. 22:02
 8/12 anonim ***** válasza:
akkor fogalmam sincs,hogy mitől repedhetett el. hol van a repedés?? meg tudják hegeszteni, attól nem kell félni. de ha gyűjtesz inkább egy kocsira gyűjts mint egy motorra benne,mert sajnos a motor után következik a kasztni és így tovább... jó kocsi a Lada,de már sajnos elöregednek lassan...
2013. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kasztni nagyon jó állapotba van! 26 éves, de rendbe lett rakva rendesen mielőtt megvettem! Sok újabb autó álá félsz berakni az emelőt, vagy félsz nekidőlni, vagy felülni a motorháztetőre, mert elhajlik, elgörbül, a ladáknál nincs ilyen gond, azok rendesek meglettek csinálva, nem sajnálták belőle az anyagot! Nem cserélném el semilyen kocsira, megvagyok vele maximálisan elégedve! A kipufofó oldalán van megrepedve, van benne alul egy Ív ahol kiszélesedik, pont felette van elrepedve!
2013. máj. 26. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:

ha a kasztni jó állapotú,akkor javíttasd meg,mert megéri! :) igaz minden amit írtál róla,mondom ezt úgy,hogy nekem is egy Lada 21061-esem van de az meg csak 18 éves.

szerintem ott hozzáférhető helyen van, megcsinálják helyben,de addig ne használd!

2013. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!