Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volkswagen csoport 1.6D,1.6T...

A Volkswagen csoport 1.6D,1.6TD motoros verziója a megbízhatóbb vagy az Opel 1.7D,1.7TD, vagy a Ford 1.8D/1.8TD dízelmotorjai?

Figyelt kérdés
Dízelmotorral szerelt járművet vennék és a hengerűrtartalomból látható,hogy régebbit tudok csak megvenni hitel nélkül, ezért kérnék segítséget, lehetőleg olyanoktól,aki nem csak hallott róla,hanem viszonylag hosszabb ideig használta is ezen motorral szerelt járművek valamelyikét(esetleg mindegyiket).

2013. máj. 27. 14:12
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amit azóta megtudtam, hogy pl. a Peugeot 205 1.9d és a nagyobb HDI is jó konstrukció, nem is drága hozzá az alkatrész, de nem a legjobb szerelni, és a motoron kívül, elvileg, nem a legjobb konstrukció, ezért a szerelő ismerősöm véleményénél maradva, csak az Isuzu 1.7-es dízelt és a Volkswagen 1.6 és 1.9-es dízel verziókat kerestem. A japán autókat szeretem, jó konstrukiós dízel motorok vannak, de az alkatrészárak miatt maradtam a németeknél.

Szerencsére azóta már megoldódott a probléma. Mivel nem találtam jó dízelt a fent felsoroltak közül, csak, véleményem szerint, irreális áron, ezért vettem egy jó állapotú benzinest, egy jó dízelhez képest barátságos áron, mert ugye 15-20éves autókat már egy kicsit gyakrabban kell szervizelni. 1 éves tapasztalattal és 15ezer km után ki merem jelenteni, hogy jól tettem.

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat!

2015. febr. 4. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!