Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen az M-es BMW?

Milyen az M-es BMW?

Figyelt kérdés
Az M egy sportcsomag külsőre, vagy a motor is más, mert mindenfélét olvasok... Mi a különbség az M5 és az M550d között?
2013. máj. 28. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A tradicionális M, az az adott modellek "sport" változata. külsőre is másabbak az elemek itt-ott, a felszereltség is más. A légyegi különbség a feszesebb futóműben és az erősebb motorban van. Az F10 M5-ben 4.4 V8 iker feltöltős motor van 560 lóerővel. Ezzel már lehet villantani a falunapon/búcsúban.

Az M550d ( xDrive) ennek a dízel változata 381 lóerővel.


Az M-es optikai elemek külön is beszerezhetők, ezeket rá szokták aggatni a "sima" változatokra is, itt csak a kinézet változik.

2013. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
első jól elmondta, de nem csak optikai cuccokat lehet "ráaggatni", hanem bele lehet rendelni az M-es futóművet is
2013. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
aha értem, köszi. És ha van elöttem egy 520d M emblémával, honnan tudom, hogy az M5 f10, vagy 520m?
2013. máj. 28. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy 520d M van előtted, akkor az egy 5-ös BMW, 2.0 literes dízel motorral (az 5-ös széria belépő szintje). Az M betű a legtöbb esetben utólag kerül rá, szerintem sok értelme nincs, de vannak emberek, akiket ez boldogít. Ugyanis még ha "m packet"-es gépről van szó, akkor sem szokták M betűvel jelölni. Ha M5-össel találkozol, akkor azon csak ennyi van hátul "M5" .
2013. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, az f10-az meg a széria kódja. Erről wikipédián bőven olvashatsz. Pl: [link]
2013. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A valódi M BMW-k (M3, M5, ...) tovább fejlesztett, sportos típusok, egyedi motorral és futóművel. Az M-packet pedig egy felszereltségi csomag, ami bármilyen motorhoz rendelhető. Rendszerint más lökhárítókat és futóműkatakterisztikát takar. A típus nevében nincs jelölve. Az M550d egy köztes típus, egyedi motorral és tulajdonságokkal, de szerintem a dízek motor miatt nem merték előre tenni az M betűt. Az 1M pedig azért van így írva, mert az M1 név régen egy szupersportkocsié volt, amit valószínűleg nem akartak elcsépelni.
2013. máj. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!