Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125-ben miért "hal"...

MZ ETZ 125-ben miért "hal" meg a gyertya?

Figyelt kérdés
150km-enként cserélni kell! Tény,hogy sokat kap, és fekete, de épp bejáratás alatt van. Tavaly 3ezer kilóméteren legalább 5 gyertyacsere volt!(még fúrás előtt)

2013. máj. 28. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
"Meghal" vagy csak kokszos lesz? Ugye nem mindegy, mert ha kokszos, akkor drótkefével takarítás után megy újra és a karburátoron kell állítani (esetleg a benzin-olaj arányon), ha pedig tönkremennek a gyertyák akkor sem mindegy hogyan: elfogy az elektróda, megolvad, külső sérülés nyoma nélkül eltűnik a szikra... Kicsit írd le részletesebben a problémádat.
2013. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Tény,hogy sokat kap, és fekete"

Félig meddig te is megválaszoltad. Mert gondolom elkoszolódik és a kerámiánál szikrázik. Ilyenkor nem kell kidobni mert egy alapos tisztítás után újra használható.

Én inkább féktisztítót ajánlok tisztítani vékony drót+rongy kombinációval. Tisztítsd meg a kerámiát is, de a legfontosabb hogy az elektród hézagnál tiszta legyen

2013. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A főtengely-szimeringet mikor cseréltétek ki utoljára? Milyen hőértékű gyertyát használsz?
2013. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
260-as Isolator Special-t használok 0,4mm-est. Valószínűleg az elektródnál nem takarítottam meg alaposan. Elég mocskosan kerül ki belőle a gyertya, de most muszáj bejáratnom. :) Alapjárati fúvókája 2 nap és le lesz cserélve 50esről gyári 40es értékre. Az sokat javít a gyertyaképen. Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 29. 20:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: most 1:30 keverékkel megy Q8 Sccoter-el ami félszintetikus.
2013. máj. 29. 20:54
 6/8 allllli ***** válasza:
Az "újonnan" vett Isolator gyertyák nagyon gyenge minőségű román gyártmányú hamar tönkremenő gyertyák...onnan lehet felismerni h az írás a gyertyán világoszöld, ellentétben a gyári DDR-es Isolatorral, amin az írás sötétzöld. Vegyél bele BRISK N14C-t vagy NGK-t. Ez is lehet a baj.
2013. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Túl sokat kapott, a mostani gyertya már 400km óta őzbarna és öntisztul. :)
2013. jún. 9. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Látod már amikor kérdésben megválaszoltad :D


Én meg most vettem észre hogy kerámia helyett porcelánt akartam írni XD

2013. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!