Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van az hogy egy jogosítvá...

Mért van az hogy egy jogosítvány kb 150 ezerbe kerül de ha elkapnak engedély nélküli vezetésel akkor kb 20-50 ezer ft-os büntetést kapunk. Mért van ez?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A büntetést akár naponta is megkaphatod, a jogsira meg az időnkénti megújításon kívül nem kell költeni.
2013. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hiszed.

A jogsi csak egy egyszeri dolog, utána már csak a megújításra kell költeni az is az ügyintézéssel, és az orvosi papírokkal együtt, kb 10-12 ezerből megvan.

A büntetések meg naponta is lehetnek akár, és ugye először lehet hogy csak ennyi, de simán lehet belőle 200-300 ezer Ft is plusz vezetéstől való eltiltás ami azt jelenti hogy nem is tanulhatsz vezetni. Sőt nem is vizsgázhatsz.

Szóval ezzel azért ésszel, mert lehet nem fognak 5 évig sem elkapni, de bármikor jöhet egy ellenőrzés és ha akkor nincs nálad akkor ők utánafognak nézni a rendszerbe, mert ha ott viszont megvan hogy te rendelkezel ezzel akkor megúszhatod de ha ott sincsen nyilvántartva akkor már gond van.

ha veszed a jogsid és nem kerül be a rendszerbe semmilyen okból akkor is lehet belőle probléma. Szóval ésszel az ilyennel.

2013. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A megszerzés árának semmi köze a büntetéshez. Ha holnap ingyen adnák a jogsit akkor is ez volna!


A cselekmény van büntetve. Akinek nincs jogsija feltételezik, hogy "nem is tud vezetni ". Ennek az ára most éppen amennyi!

2013. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van de én 4 éve vezetek engedélyel és még egyszer sem álitotak meg a rendörök és ha akkor nem raktam volna le a jogsit nem dobtam volna ki 160 ezer ft-ot és kicsit fáj ez mert olyan sok szép dolgot vehetem volna belöle jó igaz ez a szerencsén is múlik hogy elkapnak e vagy nem kis városban még kisebb az esély de annak az esélye hogy elkapjanak háromszor négyszer ahoz nagyon szerencsétlenek kell lenni
2013. máj. 31. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!