Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat eszik 2 ütemű motorom...

KovácsMarcell kérdése:

Sokat eszik 2 ütemű motorom mi vele a teendő?

Figyelt kérdés
A tipús 1977 - es Yamaha RD 400, a levegő állít 1 és fél re van állítva. Még is 10-15 litert eszik. Régen megállt 7 -7,5 literben. Idő közben lett bele téve egy új dugattyú(Wössner). A dugattyún az ablak négyszögletes és nem kerek mint a gyári dugattyúkon, ez befolyásolhatja a fogyasztás is?
2013. jún. 1. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
400-as kétüteműtől ne várd el, hogy keveset egyen...egyébként nézz egy gyertyaképet, ha feketés, akkor sokall, karburálni kell. Vagy vidd el egy hozzáértőhöz inkább.
2013. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy jó fogasztásod legyen:tiszta szűrő,tiszta kipufogórendszer és jól beállított karburátor kell.

A karbin a levegőt csak úgy nem csavargatjuk!

Csináld azt hogy a súbert lejebb ülteted addíg amíg jól megy,ha ezzel megvagy és meleg a motor akkor a levegőn azt a holtpontot kell megkeresned ahol legmagasabb a fordulat,ha ez megvan akkor egy negyed fordulattal betekered és ehhez állítod a legalacsonyabb alapjáratot.Főfúvóka volt benne cserélve?Mert ha igen akkor elképzelhető hogy nagyobb van benne akkor simán megdobja literekkel a fogyasztást!Még egy jó tanács:Csak szintetikus olajat használj bele mert akkor nem betegíti le a kipufogót meg a gyertyát.

Ami a dugattyún van nyilás az biztos hogy számít de Én azt nemtudom hogy mennyire,lehet hogy ott többet kap de ennyire szerintem nem szabadna befolyásolnia!

Biztos jó lehet a Yamahád! :)

Két kar!Két kerék!Két ütem! :)

Üdv!Széles utat!

2013. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!