Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volkswagen Corrado-k hátsó,...

A Volkswagen Corrado-k hátsó, vagy elsőkerék hajtásúak?

Figyelt kérdés
Esetleg vannak 4x4-esek? azért, mert nézegettem, és sehol sem találtam, jó kis kocsi lenne, bár bmw párti vagyok, de van egy szinte visszautasíthatatlan ajánlat, és igazából én sokkal jobban szeretem ha kimegy alólam egy kocsi, mint hogy alulkormányzott legyen.

2013. jún. 2. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak első. Tudtommal gyárilag nem volt összkerék - aztán a VW-sekről el tudok akármit képzelni, azt is hogy befaragják alá valami más típusét... :P
2013. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A Corradok műszakilag a 2-es és 3-as Golfok rokonai, tehát elsőkerékhajtásúak. Gyárilag nem volt összkerekes syncro-változat, de az építőszekrény-elv jóvoltából biztosan lehet alkotni belőlük ilyet is.

Egyébként meg attól, hogy egy autó elsőkerekes, még lehet jó. Persze nem lehet vele driftelni, mert a kéziféket kell rángatni (ez pedig nagy baj, mert újabban mindenki, mindennel, még a babakocsival is drifteni akar), de attól még vannak nagyon élvezetesen vezethető elsőkerekes autók - például a Corrado is ilyen. Az alul- vagy túlkormányzottság pedig szintén nem a meghajtott tengelytől függ: az orrmotoros autók általában alulkormányzottak, csak elsőkerekeseknél a hajtási befolyás ezt rontja, a hátsókerekeseknél meg a hátsó tengelyt lehet megcsúsztatni a motor nyomatékával.

2013. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!