Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az anyósülés előtt el van...

Ha az anyósülés előtt el van repedve a szélvédő azért büntethetnek?

Figyelt kérdés
Úgy halottam hogyha a vezető előtt ép a szélvédő akkor részt vehet forgalomban.
2013. jún. 3. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mekkora az a repedés. Ha pár mm-es, akkor még oké (de idővel úgyis nagyobb lesz!), de ha ilyen 10 centis, bizony már necces.

Egyébként meg gondolj csak bele, jobbra kanyarodáskor jobbra nézel, nem? Ergo hiába előtted jó a szélvédő, attól még zavar.

2013. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A repedés az anyósülés előtt függőlegesen húzódik szinte a tetejétől majdnem az aljáig, de lent elkanyarodik a vezetőülés felé, és egészen az oszlopig tart, viszont előttem annyira lent van hogy a kilátásban nem zavar mert a lent húzódó repedés mögött amúgy is a motorháztetőt látom. Hallottam már több infót is azzal kapcsolatban hogy szabályosan közlekedhetek-e vele így, és több felől azt mondták hogyha a vezető előtt megfelelő nagyságban sértetlen a szélvédő akkor nem büntetnek érte.

Majd ki fogom cseréltetni, mivel műszakin biztosan nem megy át, csak addig szerettem volna tudni hogy a szabály mit mond erről.

2013. jún. 3. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

É 1 évig jártam ugy hogy vezető oldalon volt a repedés (szép lassal bejutott középig)

De ha megállított volna a rendőr mondtam volna neki hogy ma repedt meg

2013. jún. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is azt mondanám, és ha van benne egy kis emberség akkor el is hiszi és elenged.
2013. jún. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!