Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson nagyon gyenge töltés...

Simson nagyon gyenge töltés 2db töltőtekercs?

Figyelt kérdés
Van egy 51 es simsonom és nagyon gyenge a töltés,azt találtam ki hogy kiveszem a világító tekercset, rakok helyette még 1 töltő tekercset és a 2 töltő párhuzamosan töltené az akut és aksira lenne kötve minden .Csak 1db fesz szabályzón hozzam el a 2 tekercsről érkező áramot vagy külön külön szabályzón? Megvalósítható,működne ?

2013. jún. 3. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Jaja, csak akkor nem lenne első lámpád :D.
2013. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyenge töltést nem ilyen vajákolással kell javítani. Inkább a lendkereket kell delejezni, újra cserélni az elöregedett szigetelésű, zárlatos töltőtekercset és megvizsgálni, szükség esetén javítani a feszültségszabályzót.

A Simson feszültségszabályzója egyébként sem örülne a két tekercs által produkált kétfázisú váltakozó feszültségnek, főleg akkor, ha az eredetinél nagyobb teljesítményt engedsz rá.

2013. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simsonon 2 töltés vezeték van (Simson.hu-n olvastam). Nekem is lemerült az akkumulátor egy idő után, hiába új(ugye indexek, órák háttérvilágítása, visszajelzők, gondolom leszívták). Akkor keresgéltem én is utána, és a fesz. szabályzóból(az 5 szálasból) 2 töltés vezeték jön ki, az egyik az erős töltés, a másik pedig a gyengébb. Mióta az erős töltés van rákötve, nem merült le 1x sem.


Itt a link, amely alapján ki tudod bogarászni melyik-melyik: :)


[link]

2013. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!