Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig bírná, mik a következmé...

Meddig bírná, mik a következményei?

Figyelt kérdés

1) Mi történne, ha huzamosabb ideig tiltásig pörgetném a motort? Meddig bírná a tartós hajtást üresben? Következménye?


2) Mi történne, ha olyan autót pörgetnék üresben padlógázzal, amiben nincsen tiltás, tehát ki tudja magát forogni rendesen? Meddig bírná, mi lenne a következménye?


Például ha 1600 ccm körüli mindkét motor, és legyen olyan 100-110 lóerő? (Nem szándékozom tesztelni több okból se, csak forgatja az agyamat)



2013. jún. 4. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Lecke kész van már?
2013. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, már csak a pelenkázás vár, már sír a kölyök... ;) Remélem leesik.
2013. jún. 4. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:
10-15 perc után lehet, hogy besülne, ennyi
2013. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ez függ attól, hogy tilt-e a motor? Vagy ugyanannyi idő kell tiltással és tiltás nélkül is neki?
2013. jún. 4. 19:14
 5/11 Sinead ***** válasza:
nem teljesen válasz a kérdésedre, de itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=CU-faBDUAOY
2013. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Régebben jártam egy céges VW Caddy 2.0 SDI-vel, ami 145-nél pörgött 4500-at, de lejtőn se forgott többet, gondolom 4500-nál tiltott le. Na szóval rendszeresen jártam a Budapest-Szeged távot végig padlógázon, és semmi baja nem volt.
2013. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 4. 20:04
 8/11 anonim ***** válasza:

csak az nem mindegy, hogy közben 145-el áramlik át a menetszél a hűtőn vagy álló helyzetben főzöd...

egyébként a motornak szétmennie nem szabadna, azért van a tiltás, hogy ne engedje olyan tartományba forogni a motort ami már rövidtávon is káros lenne neki, persze mindenképp károsodik, de nem fog így szétmenni mint a videoban, kivéve ha annyira rossz állapotú már, mint ez a gép a videoban

2013. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A videóban nem üresben pörgetik, hanem nagy terhelésen, ami jobban igénybe veszi a motort. Ilyenkor tényleg az a gond, hogy nincs menetszél, így rendes hűtés sem. Ha kezd melegedni, úgyis látnád, hogy melegszik a víz. Szerintem egy jó darabig lehetne szabályoztatni, mire megadná magát.
2013. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, csak az előbb nem néztem végig a videót. A motornak nem lett semmi baja benne, hallani is a végén, hogy még jár. Ahogy nézem, a differenciálmű esett szét. Mivel nem önzáró a diffi, az egyik kerék elpörgött, a belső kis kúpos fogaskerekek tartósan nagyon gyorsan forogtak, holott ezek arra vannak kitalálva, hogy kanyarban kiegyenlítsék a sebességkülönbséget, ami csak lassú forgással járna. Nem semmi hőt termelt, lehetett súrlódás rendesen. :)
2013. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!