Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70-es s51-es simsonra előre...

70-es s51-es simsonra előre mekkora lánckerék kell?

Figyelt kérdés
Sima két felömlős henger, most lett bejárata, a gépben 72 es főfúvóka van, gyári enduró kipufogó hangtompítóval, elöl most 14 es kislánckerék van így mentem vele végre 80at, de szinte mindenhol 4.fokozatban felmegy. Nem akarok nagyon nagy változásokat, csak általában ha megyek akkor hosszútávra megyek és 60-70 es utazósebességnél ami kényelmes a motornak néha magas a fordulatszám már és folyamatosan gyorsulni akarna negyedgázon... annyit akarok csak elérni hogy 60-70 et úgy tartsa hogy ne pörögjön egyfolytában annyit. Nem tudom ha 15 ös lácnkerék lenne vagy 16 os az mennyit változtatna, mert túl nagyot se akarok rá rakni mert dombos helyen lakom ahol nem volna szerencsés ha elerőtlenedne a motor.

2013. jún. 5. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
attól függ milyen váltód van, ha eredetileg 3 seb és arra raktál hosszú 4.-et, akkor 15-nél nem nagyon kell nagyobb, ha gyári 4-es enduro váltód van akkor mehet a 16-os, nekem is 70-es henger volt rajta, csak 4 felömlővel, de a hosszú 4. + 17-es lánckerék kombináció sok volt még az egyenesben is, dombon főleg...
2013. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerintem eredetileg 3 sebességes volt mert nem enduró a motor, hanem sima s51 b, onnan gondolom h 3 sebis volt mert a kuplungfelöli deklin 3as szám van meg a sebességeknél is lehet érezni, enduro kipufogója csak azért van mert a gagyirezómat elcseréltem egyre mert utáltam azt a kipufogót.. erőtlen volt tőle a motor és irdatlan hangos volt
2013. jún. 5. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor 15-ös mehet rá, főleg ha dombos vidéken laksz, sokat nem fog változni tőle mondjuk... 7%-ot, ha van erő 80 helyett 85-öt fog menni, feltéve ha van elég kraft hozzá, bár attól is függ hány kg vagy, az én 80 kg-m alatt 93 volt a max amit kihoztam a 4 felömlős 70-esből, 16-os lánckerékkel volt a legjobb, 15-öt érezhetően leforogta, 17 már sok volt, de 85-nél nem hiszem hogy tudna többet a sima 2 felömlős
2013. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!