Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szzuki swift 1.3,8 szelepesből...

Haaat kérdése:

Szzuki swift 1.3,8 szelepesből lehet 16 szelepest csinálni, ha igen, kb milyen költsége van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy halmozottan hátrányos (8 szelepes, automataváltós, klímás), 1.3-as swiftem...tizen pár litert eszik városban...ami nagyon nagyon sok ey ilyen autótól.


Azon gondolkodok, hogy csökkenthetem a fogyasztást..szokás mondani, hogy ne nyomjam neki akkor nem eszik...nos én nem nyomom neki!

A tesóm igen, ő 15 literes fogyasztást is összehozott vele!


16 szelepesre szeretném megcsinálni, ez volt az első gondolat...a blokk komplett tetetjét kell ehez kicserélni, vagy milyen alkatrész kell hozzá?


Az alkatrészeket olcsón meg tudom szerezni, az autószerelő meg majd csak öszerakja, némi anyázás után.



2013. jún. 6. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a hengerfejet kell csak cserélni: [link]
2013. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
automataváltó az a gond nem a 8 szelep
2013. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

1999-es a járgányom, erre lehet tenni 16 szelepes hengerfejet egyáltalán?


Automata automata..de azért a kétszeres fogyasztás szerintem nem indokolt.

Azt szokták mondani, hogy az automata, 1-2 literrel eszik többet mint egy hagyományos váltóval szerelt autó.

2013. jún. 6. 12:53
 4/17 anonim ***** válasza:
Suzuki automatája miatt eszik ilyen sokat. Azt cseréltesd le manuálisra.
2013. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Tuti? Duplájára emeli a fogyasztást?

Oké, valóban csak 3 sebességes a nyomorult, és valóban elg szerencsétlenül vált, mert csak magas fordulaton hajlandó elváltani.

most tetettem bele új váltó olajat..hát nem lett jobb.

2013. jún. 6. 13:13
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szabadulj meg tőle, és vegyél egy 16V-et
2013. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
a km sem mindegy mert az automata öli a kis motorokat
2013. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A hangsúly a automatán van. A hengerfej csere max 1-1,5L mínuszt jelentene. A klímán gondolom van kikapcsoló gomb ha igen akkor ne legyél lusta használni.

14 éves kocsi. Ez már sose fog annyit enni mint új korában.

Nekem 20 éves stiftem van és városban eszi a 7L-t pedig mezítláb vezetek(nyáron). 1-2-ben óvatosan kell neki adagolni a naftát mert ha fettelt játszol ne csodálkozz, hogy annyit eszik mint egy 3L-es S class.

Kár hozzá nyúlni. A ráköltés nem jön vissza eladásnál. Többe kerül a leves mint a hús. Adjátok el és vegyetek egy hasonló évjáratút. A 8 szelepessel is jobban jártok mint ezzel a szopórollerrel.

2013. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha 16 szelepesre akarod akkor: dugattyú csere, hengerfej csere, komplett kábelköteg csere. Szerintem nem éri meg ezért szétborítani a motort. A váltót cseréld manuálisra vagy add el az autót és vegyél helyette egy kézi váltós swiftet.
2013. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! :)

Igen... nem szoktam valóban finomkodni a gázzal...em szeretem, ha a forgalomban résztvevők ézik, hogy egy gyenge autóval gurgulászok...mindíg felveszem a tempót a forgalommal...talán néha kicsit túl agreszív is vagyok.


A gyorsulása még így automatával se rossz annyira egyébként...úgy kb 80-ig egész jól megy.


Szóval ne költsek rá, adjam el? Tudjátok sajnálom, mert néha kitaposom a lelkét, de ennek megfelelően mindíg ha valamit érzek benne, hogy nem jó, cserélem, és mindíg jobbfajtra mint ami a gyári.


Olcsók hozzá az alkatrészek...oké, anyag sincs bennük, de olcsók...hát pl egy féltengely újan 20 000 pénz volt, egy komplett szíj szett 6000Ft talán, egy katalizátor, komplett kipufogó rendszerrel 24 000... ilyen olcsón javítható autóm az életbe nem lesz.

2013. jún. 6. 15:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!