Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltóban minek van 1...

Automata váltóban minek van 1 2 3 fokozat?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha városban mész a kocsiddal akkor szerintem az végett,belerakod a 2-est és kis fordulatnál is tudsz menni például 40-50-el,én így tudom hogy ezért,amolyan "fogyasztás takarékosság" de ha nincs igazam akkor valaki javítson ki. :D
2013. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az a váltási limitet adja meg, pl ha 2-be húzod, akkor maximum 2-esbe vált fel, akármennyire pörög a motor, persze 1-esbe visszavált ha nagyon lassú, de 2-esnél feljebb nem vált
2013. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Azért hogy ne váltson feljebb. Képzeld el hogy mész fel egy hegyi szerpentinen egy megrakott utánfutóval. Ha itt felváltana akkor már nem lenne elég nyomaték, lassulna, visszaváltana, felpörögne, megint felváltana és ez így menne végig.
2013. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy a két utolsó írta. Elsőnek üzenem hogy 2esben magasabb a fordulat mint 3asban, így pont hogy többet fogyaszt. Ezért kell a gyengébb autóknál előzés előtt visszaváltani, mert ott magasabb a fordulat és kipörgetve jobban gyorsul
2013. jún. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem,csak úgy gondoltam hogy ha bevált 2-esbe akkor nagyobb terhelésben van így kevesebb fordulaton megy,de akkor tévedtem. :)
2013. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha te 2-esben mész 40-50-el akkor egy 2.0 benzines motorral megetetsz 30 litert... ilyen tempónál már minimum 3 de inkább 4-ben mész.
2013. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sőt, inkább 5-ben
2013. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!