Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 kategóriás jogosítvány...

A2 kategóriás jogosítvány megszerzéséhez szügséges a B kategóriás jogosítvány megléte? Lentebb lesz, hogy miért kérdezem.

Figyelt kérdés
Keresztszüleimék elköltöztek tavaly januárba Londonba, és keresztapám nekem adta az Aprilia Pegaso 125ccm-es motorját (nagyon le volt harcolva külsőleg, viszont a motorja kegyetlen erős). Az eltelt másfél év alatt kipofoztam, az idomokat és magát a vázat műhelybe lefényeztettem, kicseréltem a lámpákat led lámpákra, az első kockaszerű fényszóró helyére beépítettem a 650-es pegazo szív lámpatestét, természetesen kissebb átalakításokat kellet végezni az idomokon. Kiszedtem a kábeleket, és itthol legyártottam hozzá az új kábelköteget, a kapcsolókat újakra cseréltem, új öninditót, WestCo Platinum Series akkut kapott. A motort teljesen felújítattam egy aprilia szervízben- olaszországból rendeltek hozzá alkatrészeket (a henger belselyét lefutatták valami ötvözettel, amitől nem tud megragadni a motor). A küllős felnik helyet csillagküllős felniket kapott Pirelli Sport Demon gumikkal. Digitális kilóméter óra. A hátsó villa kiszélesítve 7,5 cm-rel (szélesebb felni és gumi kerüljön alá). Új, komplett Arrow kipufogó rendszer, teleszkóp, rugók, komplett első-hátsó tárcsafék szett, új fogaskerék, új lánc, markolat, új hűtő (a régi az hiányzott róla)olajcsere mindenhol Agip olajjal. Egyszóval teljes felújításon esett át, hétfőn végre meghozták a blokkot a szervízből és segítettek beszerelni a vázba (mondjuk amennyit elkértek a felúításért, igazán segíthettek), felkerültek az idomok, bekötöttem a műszereket, beállítattam a gyújtást és tegnap estére végre elkészült, csodálatos lett. Ma reggel volt a teszt, a repülőtéren próbáltam ki mert ott nincsenek rendőrök és a maximumot kilehet belőle hozni. Az én 114 kg alatt 158 km/h végsebességet ért el, ami számomra teljes meglepetés volt. Az elmúlt másfél évben minden pénzemet és szabadidőmet erre a motorra költöttem, amit ma délután számoltam össze a számlák alapján, 918.788 ft Ez az összeg soknak tűnik, de ha belegondolok hogy szinte magam építettem újjá ezt a gépet- mellesleg mikor elkezdtem a projektet, akkor lemondtam a cigiről, és azt a pénzt költöttem a gépre

2013. jún. 6. 19:52
 1/6 anonim válasza:
Szia A ,A1 A2 Illetve A+21-es kategoriákhoz nem kell B kategóriának lennie
2013. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a B kategória hozzá. De ha az sincs,akkor az elsősegélyt is meg kell csinálnod. Viszont egy 125ös Pegasora majdnem egy millát rákölteni, hááááát... :(
2013. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: nem szükséges :) Ha nincs B-d attól még simán megcsinálhatod az A2-t DE.


Az A2 motor jogosítvány kategóriát, 18 évtől szerezhető meg, viszont max. 35 kW és 0.2 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányú motorkerékpár vezethető majd vele. Figyelembe kell venned hogy a motor nem lehet 35Kw-nál nagyobb teljesítményű vagy akkor A korlátlan kell.Bár egy 125-ös motor nem szokott 30-40Kw-nál több lenni


Dicséretre méltó amit csináltál a motorral, de ez azért nem került 2 filléredbe :D és még a cigiről is lemondtál. Gratula.

2013. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a kérdező vagyok. igy utólag soknak tűnik, de maga a blokk felújítás volt 455.000 ft. Egyébként 33,4 kW a teljesítménye. Mikor pénz kellet a motorhoz, a cigi volt az első ami megfordult a fejembe, és leis raktam
2013. jún. 6. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben nem Rotax 2T blokk van?
2013. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
keresztapám rakatott bele anno rs4 125 blokkot, és azt újjítattam fel, ez már 4 ütemű blokk
2013. jún. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!