Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztaltatok már ilyet?...

Tapasztaltatok már ilyet? (Benzin)

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt állítja, hogy egy olcsó kúton teletankolt autóval kb 100-200km-el kevesebbet ment el mint ha neves kúton (Shell OMV stb..) tankolna, és ezt le is mérte. Én személy szerint nem tudom, hogy a kis kutakon miért olcsóbb a benzin lehet, hogy többek között ezért is. Valaki tett mát hasonló kísérletet?

2013. jún. 7. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Marhaság.
2013. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor olcsóbb kutakon tankoltam, hetente mehettem szervízbe mert eltömődött a gyertyám. Amióta jobb kutakon tankolok, nincs ilyen probléma. Sajnos ennyit számít.
2013. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért ment 200 km-rel kevesebbet mert akkor lerobbant. ☺
2013. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, ha annyival rosszabb lenne éreznéd a kocsi erején, másképp csak a gázpedáltól függ a fogyasztás...
2013. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen AVIA kúton tankolok és tök jól fogyaszt az autóm.
2013. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én havi kb 100 litert elautózok. Nem céges autó, hanem sajátom, tehát saját zsebből fizetem.

Az ilyen kis magánkutakat mindig kerülöm. Szerintem nem éri meg kockáztatni. Kb 10 forinttal olcsóbb.

100 liternél ez azt jelenti hogy nem 41.000 Ft-ot tankolok el, hanem 40.000-et egy hónapban. Szerintem ez nem különbség.

2013. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sokféle mende-monda kering..mindenféle urbánus legendák a vidéki kutakról...


ha tényleg nagyon rossz lenne, akkor senki nem tankolna már azoknál...

én is ezt hittem...évtizedekig MOL, Shell, OMV...aztán úgy hozta a sors, hogy az egyébkénz igen korszerű járgányommal egy AVIA kútnál voltam kénytelen tankolni..az, hogy olcsó(bb) volt nem zavart, de meddig megyek el majd ezzel a leszólt benzinnel? nos azóta AVIÁ-hoz járok, mert finomabb az alapjáratom, és picit csökkent a fogyim is...pedig automata az istenadta...


a többi kutat nem ismerem, de nem hiszem, hogy lenne alapja..méghogy kevesebbet kétszáz kilcsivel?

szerintem rosszul emlékezett, vagy megszívatták a tankolással, de a benzin az nem lehet rossz...



szerintem.

2013. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit írtam, nem kifejezetten az AVIA-ra értettem. Szerintem az még elmegy.

De sokszor látok olyat, főleg külsőbb kerületekben (Budapest úgyhogy nem tudom hogy "vidékinek" számít-e) ilyen családi házas környékeken, hogy az út szélére ki van tűzve egy léc, rajta egy kartondobozból kiszaggatott négyzet, kézzel ráírva, hogy olcsó benzin és egy nyíl, ami a családi ház hátsókertje felé mutat.

Gondolom hogy azért legális a dolog valamennyire, mert amiket látok, már évek óta megvannak. És nem csak egy ilyen van. De ha már egy normális cégtáblára sajnálják a pénzt, akkor milyen lehet és hogy kezelhetik azt az üzemanyagot...

Na ezekre értettem, hogy kerülöm. Mert azért annyival nem olcsóbb.

Vannak olcsóbb kutak, mint az AVIA, Mobilpetrol és hasonlók. Ha épp kifogyóban lenne az üzemanyagom, ezeket azért meg merném kockáztatni. (Bár érdekes, hogy ezekkel a kutakkal is inkább csak Budapesten találkozom. Vidéken (Pécs) inkább csak Lukoil van, ami olcsóbb.)

2013. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!