Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a "backfire", vagy tűz...

Mi az a "backfire", vagy tűz a kipufogóban?

Figyelt kérdés
Most nem az ALS-re gondolok, hanem valami az üzemanyaggal kapcsolatos dologra, olvasgattam fórumokon, de a külföldieken csak részeket értettem belőle. Valaki magyarázza el kérem, köszönöm
2013. jún. 8. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz. Ha arra, amire én, tehát a kipufogóból kilövellő lángcsóvára (például ralliban), akkor az azért van, mert a többletüzemanyag a kipufogóban ég el robbanásszerűen. Ennek van afféle "puskadörrögés" hangja. Általában motorfékezésnél van a jelenség.
2013. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, erre gondoltam :D a tűzet lángra kellene módosítani a címben, mind1. Szóval igen, ez lenne a kérdésem, de egy kicsit pontosabban le tudnád írni? Milyen folyamat következtében lesz ez, és hogy a sima személyi autókban miért nem történik ilyesmi? (Amúgy a rallikban másért történik ez, ott a turbónyomás csökkenése ellen van, és az folyamatosan ropog, amire én gondolok meg inkább csak egy nagyot durran)
2013. jún. 8. 20:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazából azért van, mert "elöntik" anyaggal az égésteret. nem akkora mennyiség van bennük, mint egy utcai autóban. Ezért gondolom, ha hirtelen felugrik a fordulatszám, a többletüzemanyag nem képes elégni, ezért hallasz durrogó hangot, amit néha láng is kísér. Ez az elégetlen üzemanyag mennyiségétől függ. De olvass utána, elég sok oldal, portál foglalkozik ilyesmikkel.
2013. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A turbónyomásnak nem igazán tudom, hogy mennyi köze van ehhez. Ha a turbó túlterhelését akarjuk kikerülni, akkor általában lefújószelepet teszünk a gurigába, ami a túltöltést akadályozza meg ugye. A durrogás, amit hallasz inkább a teljesítmény és nyomaték növelésére szolgál.
2013. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nemcsak a rally autokban van ilyen, Lamboknal is lathatsz, de amerikai muscle kocsiknal is, bar utobbinal foleg hang van, lang ritkan.


Egy sima utcai autonal is tudsz ilyet produkalni, de ahhoz kell egy tuning kutyu, amivel elallitod a benzin/levego kevereket (bar nem ajanlott, foleg garancias kocsinal nem;), es ha tul sok benzint kap (rich), akkor az el nem egett benzin a kipufugon at tavozik es a melegtol berobban a kipufogo csoben. Vagyis hideg autonal ezt ritkan tapasztalod, uzemi hofokon kell legyen a vas, es akkor konnyen berobban a benzin.

2013. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Természetesen nem csak ralliautókban van, de első gondolatra (biztos, hogy neked is), ezek a gépek ugrottak be. hogy miért? Mert az ember sokkal-sokkal több ralliautót lát életében, mint Lamborghinit. :)
2013. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert az ember sokkal-sokkal több ralliautót lát életében, mint Lamborghinit. :) - nalam ez nem igy van ;)

szerencsere kulfoldon lakom es a hetvegi autos talalkozokon annyi lambo meg mclaren meg amit akarsz van, hogy lassan mar unom ;) Viszont rally versenyt sajnos meg nem lattam, csak TVben :(

2013. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, akkor azt hiszem irigyelhetlek. :D


Egyébként (szerintem) TV-ből nézve jobb a ralli. Élőben folyamatos helyváltoztatás szükséges ahhoz, hogy ne und nagyon, ne legyen monoton.

2013. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Való igaz, de 1 rallyban az a jó, hogy kiválasztasz 1 olyan helyet ahol sokat lehet látni, több ideig és nem csak 1 kanyar erejéig, akkor azért izgalmas, mert folyamatosan jönnek az autók, és hallod őket előröl,hátulról. És ott legalább ki is használják az autókat, lefogadom az ilyen összejövetelen kijönnek az újgazdag faxagyerekek, és kiteszik a napra aszalódni a Lambot hogy nézzétek parasztok :D Aztán meg elmennek, és megnyomják a gázt így felgyorsulnak cirka 50-60 ra :D
2013. jún. 12. 01:34
 10/12 A kérdező kommentje:
ezért hülyeség sztem a F1 re kiadni 20-60 ezer forintot, mert csak annyit látsz belőle amíg elmennek előtted. Gondolom van olyan pálya amit jól be lehet látni, de pl a Monte Carlo? :D
2013. jún. 12. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!