Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így megbüntetnek a rendőrök?

Így megbüntetnek a rendőrök?

Figyelt kérdés
Most vizsgáztam le A1-re (125cm3) motorra. Kiküldték a vizsgaigazoló lapot, az okmányirodába már el is intéztem azt mondták 3 hét múlva küldik, ha most így elmegyek ezekkel a papírokkal és megállítanak akkor megbüntetnek?

2013. jún. 10. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Úgy tudom, hogy amíg nincs a kezedben a jogsi, nem vezethetsz. Tehát elvileg megbüntetnek, ha elkapnak.
2013. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak plasztikkártyával vezethetsz kivéve hosszabbításnál.
2013. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Köszönjük, hogy ma is beírtad ezt a kérdést!


A kisebbik baj a pénzbüntetés, de még az is lehet (ha nem változott a szabály), hogy egy időre eltiltanak a vezetéstől.


A legnagyobb baj a szemlélettel van. Ne az legyen a fő szempont, hogy ne büntessenek meg, hanem az, hogy majd amikor már jogosult leszel rá, biztonságosan vezess.

2013. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
csak akkor nem tudom minek van igazolásom arról hogy tudok vezetni..:/ (vizsgaigazolólap)
2013. jún. 10. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért, hogy amikor bementél az ocsmányirodába, ne gondolják, hogy egy kiló pityókát akarsz venni. A papír alapján könnyebben találják meg az adataidat, egyeztetik a rögzített, s az iraton lévővel.
2013. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs jogosítványod. Ha megállítanak, el is tiltanak, amint kiér a kártyád, szépen beslattyogsz vele a rendőrségre és odaadod nekik vagy 9 hónapra.
2013. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nos jó sok hülyeséget írtak le. Akkor tiltanak el, ha még nem volt még az okmányirodában. Utána pénzbírság van csak.
2013. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

De gondolom azt a papírt, amit az okmányirodában adtak nem igazán olvastad el. Azon le van írva mit vezethetsz a kezedben lévő A4-essel és mit nem.


Utolsónak, a pénz büntetésben nem lennék teljesen biztos. Ha épp balesetet okoz akkor lehet ott nagyobb cumi is.

2013. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
"megszerzett kategóriák....és alatta van az A1, AM, K" ez van oda írva, vagy mire gondolsz?
2013. jún. 10. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
annyi a lényeg hogy NEM vezethetsz addig ameddig meg nem kapod a kártyát a papírral kitörölheted a seggedet is.Remélem érthető volt a válaszom
2013. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!