Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lányok, fiúk! A Harley-Davidso...

Lányok, fiúk! A Harley-Davidson Softailről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy halom ember csak a Night Rodokat meg az olasz/japán sportmotorokat kedveli, mintha nem is létezne más. Pedig egy Heritage Softail (kék-fehér, vagy piros-fehér színben) álomszép motor.


(Az Electra Glideot már meg sem merem említeni).



2013. jún. 11. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon ronda, plusz itthon csak műmájer pózerek mennek Harley-vel.
2013. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De éppen ez az, amit nem értek, MI a "ronda" benne? Olyan gyönyörű azúrkék-fehér színben! Linkeljek esetleg képet/videót?
2013. jún. 11. 12:28
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
a chopper és társai egy baromság semmire nem jó
2013. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mert egy sportmotorral olyan nagyon sok mindent lehet kezdeni! Hagyjuk már! Vicc.


Inkább azt írjátok, hogy ha már nektek nem tetszik, akkor MI az ami miatt nem kedvelitek.

2013. jún. 11. 12:37
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Senki nem mondta, hogy a sportmotor a király. Viszont a chopperek amerikai országutakra valóak, ahol jó hosszú egyenesek vannak és nem mehetnek gyorsan. Oda jók. De miért csúnyák? Izlésről kár vitatkozni, szerintem a létező legrondább motorok. Sok csicsa, nagy cm3, mégis gyenge és lassú, plusz olyan a hangjuk mint egy szakadt kipufogós traktoré. (nekem a sor4es hangja jön be)
2013. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Akkor te szerintem egy V8-as hangját sem szereted hallani.

Pedig annál szebb nincs. Egy öblös, mély, fantasztikus moraj.

Legyen ez a motor akár egy hetvenes közepi tepsiben, akár egy mai Mercedesben, látatlanban azt mondom, te szerintem azt sem szereted.


Más: miért kellene Európában villámgyorsan közlekedni? Ki van téve valahova, hogy a következő szakasz "csak kanyarvadászoknak"? Hadd haladjak már úgy, ahogy nekem tetszik. Kösz. Ennyi erővel luxusautókat se vegyek senki, mert itt pár embernek csak a sportkocsi az elfogadható. Ilyen nincs.


A kérdésre visszatérve: konkrétan a Softailről várnám a válaszokat és észrevételeket, nem a chopper/sportmotor/jóégtudjamiről - ez utóbbi már altalánosítás, nem a kiíráshoz kapcsolódik.

2013. jún. 11. 13:12
 7/16 anonim ***** válasza:
V8 hangja teljesen más mint egy V2nek...
2013. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az a tapasztalatom, hogy aki egy Harley-t, Victory-t, Vulcan-t leszól (ok nélkül) az egyébként páratlanul gyönyörű hangja miatt, az a klasszikus autókat sem szereti, így a morajlásukat sem. Ha te nem ilyen vagy, akkor én kérek elnézést.


De ha innentől a kérdésben foglaltakra fókuszálnának a kedves kommentelő lányok (és fiúk), annak tudnék a leginkább örülni! :)

2013. jún. 11. 13:27
 9/16 A kérdező kommentje:

Megsúgom, ha egy V2-es choppernek, amin ott figyel a Screamin' Eagle, húzol egy izmosat, oltári élményben lesz részed - meg annak is aki a közelben áll és hallja.


Nagy kamu, hogy valaki azt mondja, nem tetszik neki egy ilyen rendszerrel megáldott Harley-nak a felordító öblös hangja! :D De mikor ott áll mellette, bezzeg elindul a nyálelválasztás, meg a motor után forduló csillió fej. :D

2013. jún. 11. 13:37
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem az én stílusom... Ha stílusos motort keresnék, ott a Honda CB1100, CB 1300SF/SB, Régebbi Honda Hornet, Kawa Z750-800, Ducati Monster ès társaik. Nem is a sportmotorok az én müfajom, bár tudok csodálni egy R6-ost, ami percenként 17000-et tud forogni, ha kell, na annak jó hangja van. A chopperekben én valahogy nem látok fantáziát :/ Nem tetszik, hogy nagy a tömegük, FELESLEGESEN nagy a lökettérfogatuk (130-as tempóhoz egyáltalán nem kell 1500ccm, ilyen tempójú közlekedéshez én egy VTR 250-est vnnék, ami szintén nagyon ízlésesen néz ki...), nem is a legkényelmesebbek (elismerem, van pár kényelmes chopper, de amikor görcsöt kap a kezed, mert olyan fent van a kormány, meg túl elöl a lábtartó, az nem jön be. Ha kényelmes motort szeretnék, egy 1600-as BMW-t vennék, ugyan olyan menö, mint egy Harley...), sok rajta a króm (szép, de nem azért kell a motor, hogy tisztogassam, hanem hogy motorozhassak vele, ezzel nem arra célzok, hogy más motort nem kell megmosni...). Élvezet? milyen? nehezen manöverezhetö (nem mondom, hogy nem lehet vele, de nehezebb, mint a többi kategóriával), viszonylag gyenge fékhatás (szinrtén a többi motorhoz képest), és bármely sor4-es 400-as, vagy nyugis 600-as legyorsulja, viszonylag nem nagy a végsebessége (bár elég), nem nagyon dönthetö... Persze itt nem ez a lényeg... De akkor mi? életérzés? A mai benzinárak mellett kétlem, hogy gondolsz egyet és elugorsz egy 500km-s túrára csak úgy céltalanul... Persze az mind szép és jó, de még csak filmben láttam olyat. Barátnödet cipelni? Szerintem jobban érezné magát egy Honda CBF 600-as nyergében. A hangja elismerem, hogy szép, ennek ellenére egy 2t 125-ös hangja jobban lázba hoz. Nem sok ésszerü érvet tudok felhozni a chopper mellett sajnos. Majd ha 65 éves leszek és nem fogok tudni felmászni egy naked bikera, vagy egy supermotora, akkor talán vennék egy choppert, de akkor sem Harleyt. Amíg nem motoroztam, nagyon bejöttek, aztán idövel rájöttem, hogy a hírneve nagyobb, mint a motorjai értéke (elavult technika, stb. De a lényeg, hogy szép ;) ). Ha chopper vásárlásra adnám a fejem, japánt vennék :)


És tetszenek az amerikai izomautók, de olyat se vennék, bármennyire híresek, meg szépek. Szüleimnek volt régi skodája, elméletileg egy kaliber az amerikai izomautókkal, csak nálunk nem nagy szám, mert van belöle böven...

2013. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!