Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első gyakorlati oktatáson...

Első gyakorlati oktatáson mire számítsak? Ma tettem sikeres KRESZ-vizsgát, hamarosan jön a vezetés.

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én 2007-ben kezdtem, azóta változott a gyakorlat. Akkor én az első órákon a kuplungcsúsztatást gyakoroltam csak. Kormányozni az oktató kormányozott, s a gázt, féket is ő kezelte. Ezután jött a lassú haladás (mentünk vagy 4 km/óra sebességgel), majd váltás 1-2 között.
2013. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Én már korábban is vezettem, szóval felvett a házunk előtt és mentünk a rutinpályára (kb 10 km) én vezettem
2013. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Ez oktató függő. Egyik barátom forgalomba vezetett, az első nap, mert megadott helyen találkoztak az oktatóval, és onnan mentek be a pályára, ez így ment mindig. Én mivel már tudtam vezetni, rutinpályával kezdtem. De első nap az oktató felméri a tudásod, meg a képességeid, és olyan feladatokat csináltat. Most aki azt se tudja, hol kell megnézni az olajszintet, nyilván vele itt kezdi.
2013. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Engem más városban vesznek fel, mint amibe vezetni tanulok,kb 30km a távolság. Kivitt az oktató a találkozó pontjától nem messze eső de elhagyatott útra, megkérdezte vezettem e már. Mondtam igen. Azon az úton mentem pár percet, aztán én vezettem fel abba a városba ahol tanulok vezetni. Ott rutinpálya. 2. alkalomnál már forgalom élesben.
2013. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

még a régi rendszerben, ahol volt rutinvizsga külön.

1. órán kérdezett az autóról hogy tudom-e mi az a kuplung.

elmondtam neki gépész nyelven, aztán azt mondta jobban tudom mint ő. Mentem pár kört a rutinpályán, látta tudok váltani, nem fulladok le, aztán kimentünk egy viszonylag kis forgalmú útra, látta hogy jól megy, vissza rutinpálya, aztán itt a parkolásokat gyakoroltuk a fennmaradó időben.

a többi rutinoktatás: találkozóhelyről rutinpályára kivezettem, itt parkolás meg rutin feladatok, majd visszavezetés.

forgalomban meg az első 3 órán, 3 városon kívüli útvonal, de itt már menni kellett, mert pont ki volt számolva, hogy 5 perc marad a visszaérkezés után, ha mindenhol betartom a megengedett sebességet.

ezek után csak városba voltunk.

és a sok rutin mire volt jó? oktatás alatt 3x fulladtam le összesen. Parkolás nagyon jól ment/megy, nem egyből a mélyvízbe dobott.

most mit látok? egy y fordulás, egy olyan úton ami nem kihalt, viszonylag sok autó megy, szerencsétlen tanuló kétszer fullasztja le az autót, az oktató ordít, az autók várnak, mert nem 10 másodperces mutatvány.

ennyit tesz hogy nincs rutinvizsga, igaz az oktató hibája is, de a rendszerbe is van hiba.

szóval akár kuplungcsúsztatást is gyakorolhattok, akár át is beszélhetitek az autó működését, egy kis vezetéssel, akár a mélyvízbe is dobhat.

2013. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia nekem ma volt a 19. órám az első órán lementünk bemutatta a kezelő szerveket kormány stb. aztán lassú haladás pár kör a rutinpályán hazafelé már én vezettem aztán folyamatosan a városban vezetek neha 15-20 percre lemegyünk a rutinpályára és bemutat pár feladatod egyszer! aztán megyünk városba és csináljam... ma is egy megfodulást csináltam tolatva de ezt még nem is gyakoroltuk ehez képest szerintem minden megy. am nekem kressz suliba is meg mondták már páran hogy ez a 30.óra kevés mert vizsgán minden parkolásból kell egyet csinálni és nagyon jól kell csinálni ahhoz hogy át menj.
2013. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!