Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetés jár azért ha...

Milyen büntetés jár azért ha megfognak egy rendszám nélküli épített 72 cm3 as motorral?

Figyelt kérdés

Csak kismotor jogsim van építettem egy motort Simson vázba egy négyütemű honda 72 cm3 as motor.Biztosítás van rajta.

Ha megállítana a rendőr mit kapnák érte.Világítás ilyenek vannak rajt.(Rendőrök legyetek szívesek írjatok)


2009. okt. 10. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Életfogytig. :D


Vagy 10 000 - 50 000 Ft-os kis csekket sztem.

2009. okt. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Mivel 50est tudtommal simán átépíthetsz, ezért nem büntetnek. 72ccm-ről meg szerintem nem mondja meg a rendőr hogy nem 50es :D 125ről már levágja simán hogy mekkora.
2009. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nemazért de szerintem lesem vágja.Egy 125 gépel lazán lehet járkálni 50 es papirokal a lényeg hogy ne legyen gyilkos hangja.Egyszerüen kamuzni kell a rendőrnek .Engem mikor 125 dt vel megfoktak ( jogsi,sisak,biztositás,) volt csak anyit mondtam " úram 2009 van ma már őn is tudja a mai modern motorok már nem olyanok mint 30 éve mint egy simson " " ez terepre van épitve azért nagyobb a váza meg a kerekei "Halgassa a hangját ez 50 es " Beinditot a dt- finom gyári hangja volt elis hitte hamar hogy 50 es.Aztán mikor elment már 130 al repesztettem ho ho melyik 50 es megy igy semelyik .
2009. okt. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző! elösszö is melyik 50-essel SZABAD menni 130-al??? Amúgy meg az aprilia rx 50-em, az simán megy 90-et, többet nem mertem, mert még friss jogsis vagyok, nem akarom egyből elvetetni :D de így elég nagy lenne rá az esély.

amúgy sztem ha jól tudom a 72-t még 50-re kerekítjük, nem pedig százra (ha százra kereítenénk, már 125-ös lenne). de ha a papíroban 50-es van, akkor semmi probléma. Én egy haver 125-ösét vittem el neki, ez egy hosszú sztori, rendőrbácsi meg még intett is, mint motoros a motorosnak! lehet azért nézte 50-esnek, mert nem raktam rá a rendszámtáblát :D

14/L

2009. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ezt mind értem csak simson vázba van benn és úgy néz ki mint egy simo. Ezért mindjárt levágná hogy mivan.
2009. okt. 27. 20:44
 6/6 wapo ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék?

Én Simson blokkot tennék egy Polimobylba. Utálom a pedálosokat.

Elméletileg ez is, az is 50-es.Csak a meghajtás más.


Amúgy az a sebesség kérdés sem egyértelmű.Mert

Sebesség


26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:

a) személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival

aa) autópályán 130 km/óra,

ab) autóúton 110 km/óra,

ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,

ad) lakott területen 50 km/óra,

a/1. a külön jogszabályban meghatározott követelményeknek megfelelő autóbusszal

- autópályán 100 km/óra,

- lakott területen kívül, egyéb úton 70 km/óra,

- lakott területen 50 km/óra,

b) egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

autópályán 80 km/óra,

lakott területen kívül egyéb úton 70 km/óra,

lakott területen 50 km/óra,

c) villamossal 50 km/óra,

d) teherszállításra kialakított motoros triciklivel, elromlott járművet vontató gépjárművel, segédmotoros kerékpárral, lakott területen kerékpárral 40 km/óra,

da) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel és utast nem szállít 50 km/óra,

db) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot nem visel 40 km/óra,

d/1. hólánccal felszerelt gépjárművel 50 km/óra,

d/2. a kerékpárúton közlekedő járművel 30 km/óra,

d/3. a gyalog- és kerékpárúton közlekedő járművel 20 km/óra,

e) mezőgazdasági vontatóval, valamint mezőgazdasági vontatóból és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

40 km/óra,

f) lassú járművel, valamint lassú járműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

25 km/óra,

g) olyan járművel, amelynek kerekei fúvott gumiabronccsal felszerelve nincsenek

20 km/óra,

h) pótkocsinak nem minősülő fék nélküli vontatmányt (mezőgazdasági vagy ipari munkagépet) vontató mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel


15 km/óra.

(2) Ha a „Sebességkorlátozás” jelzőtábla lakott területen 50 km/óránál, lakott területen kívül 90 km/óránál nagyobb sebességet jelez, személygépkocsival, motorkerékpárral és a 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival legfeljebb a jelzőtáblán megjelölt sebességgel szabad közlekedni.

(3) Olyan járművel, amelynek megengedett legnagyobb sebességét a műszaki megvizsgálás során az (1) bekezdésben foglaltaknál alacsonyabban állapították meg és ezt a jármű forgalmi engedélyébe (igazolólapjába) bejegyezték, legfeljebb a megállapított sebességgel szabad közlekedni.

(4) A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.

(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.

Segédmotorkerékpár tehát betű szerint csak lakot területen belül van meghatározva. Lakott területen kívül nincs.Ott sztem az egyéb jármű vonatkozik rá.

2011. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!