Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 328i mellé, ti vennétek...

BMW 328i mellé, ti vennétek nyúzni egy kis autót?

Figyelt kérdés

A lakóhelyemtől 350km-re fogok dolgozni, de hétvégén mindig jövök majd haza. Ez havonta kb. 3000km, félek, hogy ekkora futás hamar leamortizálná az autót.

Emellett 8 liter körül fogyaszt hosszú úton.

Arra gondoltam, vennék egy Citroen Saxoo 1.5D-t az elmegy 4 liter gázolajból.

Ez több mint 40 ezer Ft. spórolás lenne havonta. Egy év alatt behozná a kocsi árát. Ezt meg használnám hétvégén, diszkóba, meg csajozáshoz.

Ne gyertek azzal, hogy nem tudom fenntartani, nem erről van, szó de +40 ezer Forintot szerintem mindenki megérez itthon.

Mit a véleményetek?


2013. jún. 14. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én simán ha fenntartás nem lenne probléma.
2013. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A második autó biztosítása A00-ról indul, ezért lehet, hogy pont annyi lesz, mint a BMW-é.


Vásárlás után minimum egy vezérlést illik cserélni.


Teljesítményadót is kell utána fizetni, vannak kopó alkatrészek amiket cserélni kell azon is. Két autót kell 2 évente műszakiztatni...


Biztos, hogy olyan sokat spórolnál?

2013. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges. Egyetértek Harkonen-nel.

A BMW motorjairól meg nemigen hallottam rosszakat NORMÁLIS használat mellett. Ha pedig javítani kell, akkor inkább egyet, mintsem használni a másikat addig, amíg össze nem jön a pénz. Szerintem megfontolatlanság lenne venni mellé egy másikat.

2013. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam is most tervben van egy kis autó beszerzése. Az én kocsim a mostani használatban 10-13 liter között fogyaszt ( főként BP és agglomeráció),remélem lesz mellé valami ugribugris autó, a mostani pedig megmarad utazósnak ( ott nincs akkora különbség a fogyasztásban ).


Egy ilyen 60-90 lovas autóra a biztosítás és a teljesítményadó nem nagy tétel éves szinten.

2013. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most aztán jól megkevertetek..
2013. jún. 14. 22:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért mégiscsak egy 328-as BMW-ről van szó, nem valami vacakról. 3 ezer km annak semmi.


Inkább pont egy kicsi, olcsó autót terhel meg.


Kitudja milyet sikerül szerezned, mennyit kell rá rögtön az elején költeni, hány rejtett hibája jön elő. Na meg 3 ezer km-t én tényleg inkább egy kis Saxoo-val félnék megtenni.


2 autó fenntartása pedig baromi sok, nemhogy nem spórolnál, de többe jönnél ki sokkal.


Egy 328 a világból kivisz, megbízhatóan. Egy kis Saxoo-nak meg bármikor bármi baja lehet. Ne csak a benzint számold. Hanem a kopó alkatrészeket, rejtett hibákat, folyadékokat, biztosítás, adók, minden franc!

2013. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Eddig 2 ide, 2 oda. Döntsd el, hogy anyagilag most hogyan állsz, hogy jönnél ki éves szinten a legjobban. Szervizt számolj bele, úgy a biztos. A te anyagi helyzetedet mi nem befolyásolhatjuk, de én biztos, hogy nem költenék egynél több autóra, szinte fölöslegesen. Inkább tartanék egyet, de azt szépítgetném amíg lehet.
2013. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Add el a 328i-t, és vegyél egy 320d-t.
2013. jún. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennyi km-re nem ajánlom a saxot.Az évente 36000 km.Ilyen távokat menni kínszenvedés lenne a Bmw-hez képes.A saxot rövid távokra találták ki,kis városi autó.Inkább nézegess ilyesmiket:Golf 4 Tdi,focus tddi,xsara hdi,306 hdi.Ezekkel eljársz 5 liter környékén és mégis kényelmes jó,megbizható kocsik.
2013. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te pont forditva gondolkozol :)

Általában rövid távokhoz vesznek ilyen autót mint a Saxo, és hosszú távokra ilyeneket, mint a BMW-d.

Szerintem ne vegyél más autót, mert nem hozza be az árát, és a kényelem, amit nyújt a BMW a Saxohoz képest 150 kilóméteren, szerintem megéri a többletfogyasztást fizetni. És mondom hogy nem hozná be a Saxo az árát. Vagy ha mégis megterhelő a benzinköltség, cseréld le az autót egy 320-ra: ugyanaz a kényelem, erő is van benne bőven, de a fogyasztása majdnem annyi mint a Saxóé.

2013. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!