Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rieju RR50 típusú AM6 blokkal...

Rieju RR50 típusú AM6 blokkal rendelkező motorom, gáz húzásra lefullad. A karburátorra vagy a légszűrőre gyanakszom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintem a karbiban egy fúvóka eldugult. Szerintetek?

#Karburátorprobléma.
2013. jún. 18. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
karbi, és légszűrő pucolás. nézd meg nem e szív valahol falsot a karbi, mert produkálhatja ezt a túl sok levegő is.
2013. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először a légszűrőt nézd meg, at a legegyszerűbb. Aztán ha nem jó, jöhet a karbi. Benzin van benne? És ha nem az előbbi hárommal van baj, akkor a kipufogó is be lehet szedődve (nekem ez volt, szerviszben kitisztították). Van a kipufogó torok után olyan kis kiálló cső bal felén, amire egy gumicső van ráhúzva. Ha azt a gumicsövet lehúzod (olyan hangja lesz, mint egy gépfegyvernek, de ezt leszámítva menni kéne neki...), és fog menni rendesen, akkor bizony a kipuff van beszedődve. Ha még így se megy, akkor más baj van. Leget, hogy túl (olajban) gazdag keveréket kap, vagy simán csak sok üzemanyagot, ezesetben a karbin kell állítani. Nézz utána neten, hogy lehet állítani, ebben sajnos én nem tudok segíteni. Sok sikert!
2013. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos a légszűrővel nincs gond kitisztítottam, gyújtással minden oké, ma eddig jutottam. Tehát nehezen de beindul szóval mostmár erősen gyaníthatom hogy a fúvókával van gond?
2013. jún. 18. 21:37
 4/4 anonim válasza:

Nekemis most van a mocimmal gond, ugyanilyen, és 6500 nál elkezd genyózni, nem forog tovább, csak hörög meg puffog, de le nem fullad.... szivatóval meg megy rendesen. Levegőt próbáltam állítani de semmi...kipufogó nincs eltömődve.

Kedves kérdező, neked azt tudom javasolni, hogy égesd ki a kipufogót. Ilyesmi tüneteim nekem is voltak, és még az is közé tartozott, hogy elkezdett rángatni néha a motor... megy-motorfék-megy-motorfék-megy-motorfék, és nagyon hülyén nézett ki ahogy megyek, és rángatózok a motoron... ráadásul közbe csökkent a fordulatszám.

2013. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!