Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor oktatásra lehet menni...

Motor oktatásra lehet menni rövid nadrágba?

Figyelt kérdés

Mivel rohadt meleg van, vagy megpirítja a lába az Aprilia?

Egyáltalán lehet rövidben?



2013. jún. 19. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
nekünk nem lehetett, mondjuk ez függ az oktatótól is, hogy menyire veszi lazán a dolgokat.
2013. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Oda mehetsz rövidben, de az oktatásra fel kell venned egy nadrágot, nem azért de ennyit kibírhatsz
2013. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mehetni mehetsz, az nem zavar senkit. Meg is próbálhatsz úgy motorozni is, de az oktató el fog zavarni a fenébe.


Most mész először? Vagy csak nem mondta el az oktató a dolgokat?

-Protektoros nadrág vagy hosszúnadrág+ térdprotektor

-Protektoros kabát vagy kabát +gerinc, váll és könyök protektor

-protektoros motoroskesztyű

-Zárt, hosszú szárú cipő vagy csizma

-szabályos motoros bukósisak plexivel vagy szemüveggel


Ha esik, ha nem, ha -20°C-van ha +50 akkor is ebbe kell menni.



De nem tudom mi bajod van vele. Én tavaly nyáron motoros cuccba jártam. 45-50 perc busszal+ 5-6-perc villamossal és még kb ennyi gyalog. Haza meg szintén. (rutinpályára meg még +20 perc busszal)

És azért kibírható(bár 1,5liter víz amit vittem magammal többnyire el is fogyott)


De ha van kedved cipekedni akkor meny rövidnadrágba aztán majd ott átöltözöl.

2013. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elméleti oktatásra lehet menni rövidnadrágban. Gyakorlatira is, de a motorra csak hosszú, nem műszálas nadrágban ülhetsz, aminek nem bő a szára. Ha meleged van, akkor menj rövidnadrágban és vidd magaddal (átöltözni meg vagy tudsz valahol, vagy nem). De rövidnadrágban nem motorozhatsz, még akkor sem, ha kánikula van. Ettől függetlenül vannak oktatók, akik nagyon jó fejek és megengedik, de egyébként ezt nem szabályos és nem is túl gyakori.
2013. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Ettől függetlenül vannak oktatók, akik nagyon jó fejek és megengedik, de egyébként ezt nem szabályos és nem is túl gyakori."

Az én oktatóm mesélte hogy volt egy srác, elég jól ment neki és megkérte az oktató hogy had vegye le a kabátot mert nagyon melege van. Az oktató megengedte a srác meg pár perccel később eltaknyolt a robogóval.

Na ez után senkinek nem engedett meg meg semmi ilyesmit :)

(amit meg is értek, hiszen az ő felelőssége ha valaki e miatt sérül)

2013. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon meleg van, és tényleg eléggé kínlódás hosszúnadrágban menni, de érdemes. Mikor csináltam a jogsit, nem sürün érdekelte az oktatót, hogy mi van rajtam... Egyszer kánikulában mentem motorozni, rövidnadrágban, és berepült egy méh. Hát mit mondjak, elég kellemetlen, amikor seggencsíp, nem kívánom senkinek ;) Nem történt baleset, viszonti ha valaki allergiás, vagy nagyon nem bírja a fájdalmat, akkor bizony elfekteti a motort. Azóta csak rendes öltözékben motorozok. Kivéve nagyon rövid távolra, de a farmernadrág, sisak ott is elmegy... És a méhcsípés a kisebb probléma, a zúzódások nagyobb gondot okoznak (ha véletlenül elesel). Estem protektoros szerkóban, rendesen felöltözve, szinte kényelmesen csúsztam az aszfalton, de kicsit felcsúszott a kabát, és a hátamat azon a részen csúnyán lenyúztam. 3-4 napig a jobb felemen aludtam. Nem akarok belegondolni, mi lett volna, ha akkor rövidnadrág, rövidujjú, strandpapucs van rajtam...
2013. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!