Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 25 évesen, első autónak jó...

25 évesen, első autónak jó lenne nekem egy alfa 147-es? 2500 eurót megér? Tényleg olyan szar autó? Egy dízel mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 01:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó. Inkább 3000 eurótól nézelődj. Az 1.9JTD-k 6 literrel elmennek.
2013. jún. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolod?Mert nagyon ambivalens benyomásaim vannak az emberek véleményeit olvasván.Van aki okádik rá, leszarozza és van aki isteniti!Egy biztos:Gyönyörű járgány még ma is de kenhetem a hajamra ha mindig a mesterhez kell vele mennem
2013. jún. 21. 02:31
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Két alfás ismerősöm van. Ill már csak egy. Az egyik fanatikus, szal neki mindegy mi mennyi, ki mit mond, szal szóra sem érdemes. :D alfa oszt kész. A másiknak tetszett, szép, blabla... Aztán egyszer került szervízbe, a számlát meglátta... Hmmm. Ok, kap egy esélyt még. Megint szerelő, számla, hirdetés, eladás, s sohasoha alfa. Persze attól szép, meg minden de...
2013. jún. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Az ALfa-k esetében egy valamit kell észben tartani: a folyamatos karbantartást! Ha ez megvan, és nem ütöd vágod, akkor ugyanolyan megbízhat, mint bármelyik más hasonló kategóriás kocsi.

Én a dízelt választanám a helyedben. Az nem eszik sokat, ha nyomod neki, is megáll 6,5l körül.

2013. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Lehet hogy van benne valami, de szerintem az csak nagyrészt előítélet az olasz, francia, stb autókkal szemben.

Ellenpélda: Én 28 évesen egy 7 éves Opelt vettem első autónak. Mert mindenki rábeszélt, hogy német autót kell venni és az Opelnek nagyon olcsó a fenntartása. Hát ehhez képest nem volt még olyan hónap hogy ne kelljen valamiért szervizbe vinni és csak úgy röpködnek a százezerek a javításra.

2013. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

"Két alfás ismerősöm van. Ill már csak egy."

Nekem van egy, a 4. alfát nyúzza. Mind a négyet újonnan vette 0km-rel. Vigyázott rá, problémamentes volt. :)

Itthon nagyjából minden második használt autóval be lehet sz0pni, az alfából talán többel is, de ez nem feltétlen az autón múlik.

2013. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz kocsi.Nagyon sokan lebeszélik az alfákat,de legtöbbjüknek nincs is tapasztalata velük.Nekem is van egy 156-osom,szomszédnak 147-ese.Egyiknek se volt komoly problémája 3 év alatt.Megbízhatóság átlagos.A futóműve sajnos kétélű kés.A kategóriája egyik legjobb futőműve,De nembírja a magyar csodautakat és elég drágáka lengőkarok hozzá.A kormányzása nagyon pontos és sportos. jtd-k jó motorok de a dieseles hibák ebbe is előjöhetnek , amik nemolcsók.(lendkerék,porlasztók,turbo,szivattyú,stb.)
2013. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az isten verje meg mégis csak ezt fogom venni, bár feltételezem, hogy tiszta lutri.Igazából az lepett meg, hogy egy ilyen jól kinéző autót 2500 euróért már vihetem. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 21. 14:03
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Más márkából is ugyanannyire lutri egy 10 év körüli kocsi.2500-ért lehet találni jó állapotút.Azért nemártana valakit vinned vásárláskor aki ismeri az alfákat vagy valamilyen autószerelőt.Sok szerencsét az autóvásárláshoz.
2013. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
azért ennyi mert tudják, hogy lesz vele gond és azt már neked kellesz kifizetni és majd akkor meglátod a számlát rögtön lemész hídba nem olcsó egy Alfa szervizelése
2013. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!