Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lóerőt nyom az autóba...

Till József kérdése:

Mennyi lóerőt nyom az autóba a turbó?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi,hogy eggy 300hp-s auón mennyit fog dobni,ha beleteszek 2 Garrett Gt35 turbót,egy Greddy Type R Intercoolert,egy lefújószelepet,egy HKS leömlőt,és eggy sportlégszűrőt? Hány lóerőt dob rajta?
2013. jún. 23. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Annyit, amennyit szeretnél és amennyire van pénzed. A turbóban épp az a jó, hogy a töltőnyomást változtatva széles határokon belül változhat a motor teljesítménye.

Egyébként pedig jó lenne leszállni a földre és rájönni, hogy az élet nem olyan, mint a Need for Speed, hogy: "megveszem a' imprézára a geret turbót meg a volvó kamijon interkúlerét, rácsavarozom, azt' nyócszáz lóerős lesz, mer' azt írták rá, hogy plusz öccáz lóerő".

2013. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát köszi,ezt nem tudtam hogy 500hp,nyom rajta,De az nagyszerű.Hát figyelj,én láttam már olyan autót amibe pont ezek vannak,az igaz,hogy az 1000hp-s volt.De akkor elég eggy turbó bele,az intercooler meg a többi az mehet bele;) De köszi a választ.;)
2013. jún. 23. 11:50
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Remélem ezt nem gondoltad komolyan, Kérdező!

Szerinted ha mondjuk duplájára növeled a teljesítményt azokkal az alkarészekkel, akkor mennyi ideig fog működni a motor az autóban?

A dupla teljesítményt el kell viselnie:

- hengerfejnek, dugattyúknak, hajtókaroknak

- főtengelynek

- váltónak

- kuplungnak

Az úttartásról ilyen teljesítménynövekedésnél már nem tud megfelelően gondoskodni a gyári lengéscsillapító.

Valamint meg is kell tudni állítani a járgányt.

Plusz a vezérlést is illik áthangolni, hiába nyom sok levegőt a turbo a hengerbe, ha nincs üzemanag hozzá, ami el tud égni.

Szóval fentiek mind cserére szorulnak.

Úgyhogy nagyon szép és jó, hogy az említett NFS-ből megjegyeztél pár márkát, de ennél azért kicsit szerteágazób műszaki tudásra is szükség van, ha te magad akarsz egy autót tuningolni.

2013. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Elsőnek keress rá az irónia fogalom jelentésére.
2013. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves valamokka!

Ezt halál komolyan gondolom,és eggyáltalán nem a NFS-ből szedtem,Mert tudod épp eggy Skyline gtr r34-hez próbálom összeszedni a cucokat.És tisztába vagyok vele,hogyha megnövelem a teljesítmény akkor meg kell erősíteni az autót mindenhol.Pl:kuplung,váltó ahogy tis mondtad,meg csövezés. És eggy Denso 1000ccm-es injektort is rakok bele,Meg persze a fékek,Bremboo fékek,ugyhogy az nem szorul váltásra.

2013. jún. 23. 13:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1000-res injektorral mit fogsz kezdeni? Nem hengerenkéntis a Skyline? xD


Na jó, lehet menni Matchboxot tologatni :D

2013. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Blinty666 ***** válasza:
Csak kinyírod az autót .Lefújószelep nem ad plusz lóerőt.Direktszűrő is csak elenyésző 2-3 hp-t.És amúgy is ha egy alapból nem turbós autóba akarsz turbót ott komolyan át kell írni az elektronikát ,hogy tudjon vele mit kezdeni a vas.Na meg ezt így nem lehet kiszámolni ,max saccolgatni .Mikor ezt megcsináljátok még akár kevesebb is lehet a lóerők száma .Kell neki új ecu, amin belül is lehet állítgatni .
2013. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ahha értem,tudom hogy a lefújószelep nem lóerőt nyom,az azért kell hogy ne ölje meg a turbot a motor.De én nem eggy alap autorol beszél,van ebbe turbo is,csak meg cooler is,,csak mondjuk,twin turboval jobban pörögne a gép,,.
2013. jún. 23. 23:01
 9/12 anonim ***** válasza:

"De én nem eggy alap autorol beszél,van ebbe turbo is,csak meg cooler is,,csak mondjuk,twin turboval jobban pörögne a gép,,."

A Skyline GT-R R34-ben az RBN26DETT kódú motor dolgozik. Ha egy kicsit is értenél hozzá,akkor tudhatnád, hogy ebben gyárilag kettő darab turbófeltöltő van, amik párhuzamosan, 3-3 hengert táplálva működnek. Hová akarod még szaporítani a turbók számát?

2013. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A drag skyline-ok Single turbo-val (egy naaaagy turbóval)teljesítenek 1000ló felett. Csak egy olyan tuning több millióba fáj (még csak a motorról beszélünk). Szóval először valami tapasztalatot kéne szerezni erős autók terén ,nem egyből egy skyline-t reszelni. Egyébként a kérdésedre a válasz :698,344 LE .
2013. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!