Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson ha melegen nem indul...

Simson ha melegen nem indul akkor elképzelhető hogy nem megfelelő hőértékű gyertya van benne?

Figyelt kérdés
tehát hidegen pöccre indul, gyújtás nélkül egyet rúgok rajta szívatóval, ráadom a gyújtást szívató nélkül pöccen, de melegen lehetetlenség beindítani rúgásra, ha leállítom és fél percen belül indítom akkor beindul első rúgásra, de ha várok vele 2-3 percet akkor már csak tolásra indul be, ha várok vele 2 órát akkor indul első rúgásra
2013. jún. 23. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet, de kaphat túl dús keveréket is, melegen könnyen pörög fel alapjáratról ha nagy gázt húzol, vagy amíg kicsi a fordulat fuldoklik és csak nehezen "kapja el" a fordulatot?

ha ezt nem csinálja akkor valszeg gyertya lesz a baj

2013. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hidegen melegen tökéletesen működik, alapjárat is van, de melegen csak tolásra indul, normálisan veszi a fordulatot is, megy is, de nem indul! megszakítót kicseréltem, meg a kondenzátort is, mert nem indult be, valszeg beégett a megszakító, beállítottam megy, de különben mekkora hézagot kell nyitnia a megszakítónak? hogyan tudom azt lemérni a hézagot? mert most csak beállítottam úgy hogy beinduljon, de nem pontosan van beállítva, és egyébként kis fordulaton rángat hidegen, ha elérte az üzemi hőfokot akkor megszűnik a rángatás, meg hidegen nagyon fordulatnál elkezd dadogni, szerintem nem tökéletesen van beállítva,
2013. jún. 23. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
simson.hu-n szerintem bármilyen kérdésre választ találsz, de én a helyedben előbb megnézném milyen színű a gyertya, abból tudsz következtetni hogy egyáltalán a karbi jól van-e beállítva, nekem az aprilia attól dadogott részterhelésen hogy túl dús anyagot kapott, (magas volt az úszószint) pl mentem 5 ezres fordulaton 40-50% gázon és rángatott, ráhúztam csutkáig elmúlt, pedig a fordulat nem változott...
2013. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kormos, benzines a gyertya, azért mert az udvarban km-eket megyek 1-es és kettesben, és előbb utóbb be is köpi a gyertyát, tehát pár km után tiszta fekete korom a gyertya, ritkán megyek vele kint, mert ez egy udvarban használatos motor, tehát nincs jogsim, ritkán megyek vele ki terepre hogy kihúzassam,
2013. jún. 23. 20:57
 5/8 was429 válasza:
lehet érdemesebb lenne másik gyertya. a simsonomban nekem brisk van. nem túl drága viszont nagyon jó. a gyorsaságimban ngk ami szintén jó. kérdés hogy menyit költessz rá :)
2013. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lényegtelen milyen fokozatban mész, akkor sem szabad feketének lennie, túl sok benzint kap
2013. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
túl sok benzint kap? ez egy robogó karburátor, a benzinszint fix, műanyag úszó van benne, a tűt leraktam legkisebbre
2013. jún. 24. 20:49
 8/8 A kérdező kommentje:
de ha bezabál a motor, akkor fekete lesz a gyertya, folyamatosan lassítok gyorsítok, padlógázt húzok folyamatosan, ha kihúzatom végsebességig, meg kiégeteem, akkor nem ilyen a gyertya
2013. jún. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!