Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 ccm motorhoz milyen...

Murguly Patrik kérdése:

125 ccm motorhoz milyen jogositvány kell?

Figyelt kérdés
Kaptam a testvéremtől egy 125 ccm cross motrot.Milyen jogositvány kell hozzá? Hány éves kortol lehet lerakni-kezdeni? Árba mennyibe kerülne?

2013. jún. 24. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A1-es, 15.5 éves kortól lehet elkezdeni, és 16 éves kortól lehet letenni a gyakorlati vizsgát. Én kb. 80-90-ezerre tippelném, de az iskolától is függ.
2013. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindent leirtál amit kérdeztem :D
2013. jún. 24. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak ennyi az egész. Az A1 kategória feltétele a 125ccm és 11Kw. Tehát ha teljesítményben több a gép akkor már minimum A2-es jogsi kell. Ennek ccm határa nincs, teljesítmény határa pedig 35kw. Korhatára 18 év és kb 100k-ból kijön ha elsőre csinálsz mindent.


A másik dolog meg hogy a cross motorok közúti közlekedésre alkalmatlanok hang és fényjelző berendezések hiányában. Valamint a zajszintjük is bőven határérték feletti. Ráadásul üzemórásak, tehát teljesen alkalmatlanok ilyen használatra, főleg hogy így rendszámot se kaphat.


Ha viszont ez nem cross ,ahogy te írtad, hanem endúró akkor az közúti közlekedésre is alkalmas(sőt, magyar aszfaltra legideálisabb motor) viszont itt is lányeges hogy a papírjai rendben legyenek. Ugyanis Magyarországon megfelelő papírok nélkül semmit nem lehet lepapírozni...

Ha vannak papírjai akkor meg nézd meg a forgalmiját hogy hány Kw-os a gép.

2013. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy akinek már van B kategóriás jogsija az vmennyivel olcsóbban szerezhet A1-est, mert nem kell annyi minden, mintha 0-ról kezdenéd.
2013. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, hogy akinek már van B kategóriás jogsija az vmennyivel olcsóbban szerezhet A1-est, mert nem kell annyi minden, mintha 0-ról kezdenéd."

B125 nevű tanfolyammal lehet olcsóbban és gyorsabban csinálni A1-es jogsit.

Vizsgázni mindenből ugyanúgy kell, a tanfolyamok viszont 1-2 órát tesznek ki összesen azt hiszem. Elsősegély meg természetesen nem kell.

2013. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Enduro cross :D
2013. jún. 24. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:
És a forgalmijában mi szerepel? Hány Kw-os a vas?
2013. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!