Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzines autót meddig...

Egy benzines autót meddig szokás kihúzatni?

Figyelt kérdés
1-4-es 90 lóerős, 121 Nm nyomaták, és 4000 körül van a max nyomatéka, én mindig csak olyan 1800-2000-ig húzatom ki, az nem kicsi fordulat egy picit? csak mert nem szeretném hogy eljustuljon, mert ha kicsi fordulatig van kihúzatva akkor el lustul, de kb meddig szokás ezt kihúzatni?
2013. jún. 24. 20:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Én 1.4-es Swiftet 1-be 30-ig, 2-be 60-ig, 3-ba 70-80, 4-90, de mivel nem gyakran haladok autópályán ezért 4 után váltok is fel 5-be, mert am. sokat fogyasztana.


Egy kezdő jogsis

2013. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
3%
Nagyon jót teszel vele neki, ha "dízelként" használod. Kb a másfélszerese a fogyasztás és 50-60 ezer km után dobhatod ki a motort. Plusz egy emelkedőn nem tudsz vele felmenni.
2013. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
27%

Mivan? 1-esbe 30 ezret pörög a Swifted, négyesbe 90-et? Lazán nyomod. Vagy csak lusta vagy? :)


Egyébként elég érdekes taktika egyesben háromezerig húzatni, majd minél följebb kapcsolsz, annál tovább pörgeted. Értelmetlen, gazdaságtalan, barbárság. Az autó ne mfog jobban menni, sőt! Viszont többet zabál és hamar ki is nyírod a motort.

2013. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%
Sírni tudnék ilyenkor. Azt mondja 2000-ig...benzinnél..
2013. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%

benzin nem diesel, nem jó neki az alacsony fordulat főleg ha közbe gyorsulsz. nincs elég olajnyomás és szépen kopnak a bütykök. Nem tudod úgy kihúzatni hogy baja legyen. nem lesz ettől hengerfejes, amúgy is van tiltás benne. (1.9-es szívóbenzinesemen 6300 rpm, de ott még üveghang, 4000 fölé nem szoktam vinni sose mert úgysincs erő.)


tiltást leeht érezni: kettesben padló, felpörög majd pirosnál a motorvezárlés visszavesz, nem engedi tovább pörögni.

2013. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem ezerben, hanem km/h-ban adtam meg!
2013. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Haználattól függ. Ha intenzívebben szeretnél gyorsulni, érdemes azért feljebb menni 2000-nél.

Aki a csapágy szétkooást írta, nem tudja mit beszél. Még jó hogy a 120 000kilométeres Suzukim nem tud olvasni, normál városi használatban nagyon sokszor szokott 2000 alatt lenni. 50-el haladni is 5.-ben szoktam, és semmi baja. A fogyasztás sem nő a másfélszeresére. A pillanatnyi fogyasztásmérő idegesítően gyorsan változik, a valós átlagfogyasztásról semmit sem árul el, de arra jó, hogy egyértelműen látsszon: minél magasabb fokozatban van az autó, annál kevesebbet fogyaszt.

Megkímélem az okoskákat a kötelező "de a fogyasztásmérő mindig hülyeséget mutat" kör megtételétől. A menet közben a diagnosztikai csatlakozóra dugott laptop is ezt igazolta.


Természetesen, ha menni kell, akkor nyomom neki, például gyorsítósávból besorolni az autópályára a maximális teljesítményhez tartozó fordulaton felváltva érdemes (ilyenkor egy jól áttételezett váltó a következő fokozatba a legnagyobb nyomatékhoz tartozó motorfordulatszámon "érkezik meg")

2013. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Van ám itt mindenféle válasz. :) Valaki híve az alacsony fordulaton való váltásnak valaki meg a magas fordulatot szereti. Én az 1.4-es autót úgy 2500-3000fordulatig szoktam huzatni attól függ milyen kedven van, de ha a helyzet emgkívánja akkor van amikor 5000-es fordulatot megadom neki. Mivel benzinesnek magas fordulaton van általában a max nyomatéka. Amúgy itt a Bakonyban nagyon látszik hogy ki hogy vált. Meg milyen állapotban van az autó motorja. Mert van aki egy emelkedőn alig bír felmenni 40-50km/h-val van aki ugyan ott fel tud menni 100-110km/h-hval. Én éppen ezért szoktam évente 2x mindegyik autót "kikormolni" 3.-ban magas fordulaton megyek vele 1-2 km-t.
2013. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én az 1.4-es mk1-es megane-t 3000-ig szoktam pörgetni általában. Az autót anyámék használták az utóbbi időben. Na ők már 2000-nél elváltanak...

Az autó eléggé el volt lustulva. Én a múlthéten meghajtottam 8-10 kilóméteren 3.-ban 100 körül, néha lelassítotttam és megint visszagyorsultam. (kihalt útszakaszon) Városban 1.-ben tiltásig, onnan egyből 3.-ba minden kereszteződésnél. (tehát városban 50-el mentem 3.-ban) Az autó azóta érezhetően jobban megy.

2013. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: ezért sem kell félni a felpörgetéstől. lerakódik a szennyeződés, amit ki kell égetni. a benzinmotornak a magas forduiat az egészséges, nem a tartós alacsony.
2013. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!