Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan aki ért az mz-hez?

Van itt olyan aki ért az mz-hez?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 23:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kuplung beállítása lenne a gondom. Nem emel ki rendesen. Váltásnál néha "darál". Hol tudok rajta állítani?
2013. jún. 25. 23:26
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Vagy a kuplungkarnál fent, de ha ez teljesen ki van tekerve, akkor lent, a jobb oldali deklin, egy kis gumikupak mögött van a durva beállító. Nem lehet, hogy kopottak a lamellák?
2013. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Fent már ki van tekerve. A lamellákat még nem néztem. De azt a durva beállítót megnézem akkor. Egyébként lamella mennyibe kerülne. Esetleg nem tudsz vmi oldalt ahol olcsón tudok alkatrészhez hozzá jutni?
2013. jún. 25. 23:32
 4/17 A kérdező kommentje:

Egyébként a kuplungot hogy lehet könnyen szétszedni?


[link]


Azokat a kis perselyszerűeket kell lenyomni aztán úgy kilehet szedni azt a kis "pálcát"?

2013. jún. 25. 23:35
 5/17 trophy ***** válasza:
ha ilyeneket kérdezel a kupplungról, akkor nem ajánlom, hogy szétszedd. ez nem bántás, de ha van ismerősöd, aki ért az ilyen régi vackokhoz, inkább bízd rá :) egyébként nekem is MZ van, onnan a nick-em is. [link] --> itt érdemes kérdezned, meg vásárolnod is szerintem. jó társaság, eddig akármilyen gondom volt, segítőkészek voltak
2013. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 trophy ***** válasza:
ha a jobb oldali deknit leszeded, akkor a pálcát ki tudod vnni kézzel is... ES/TS modelleken legalábbis
2013. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Hú, azt hittem, hogy ETZ-ről van szó. De a TS blokkján se lehet nagyon máshol. Max egy anyát + lapos bevágású menetet kell keresned. A kuplunglamella szett olyan 1000 ft körül lesz. Egykébként igen, azokat a kis pöcköket kell kiszedni. De ha tényleg ennyire nem vagy otthon a témában, akkor bízd rá hozzáértőbb emberre, minthogy odavidd neki darabokban, h rakja össze, neadjisten, valamit rosszul raksz be, és tönkreteszed.
2013. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mz-vel még nem volt dolgom az tény. Eddig csak simsonom volt. De nem volt még olyan amit ne tudtam volna megcsinálni. Mindenre egyedül jöttem rá. Hosszas kutakodás után persze. Csak még egyenlőre újak ezek a dolgok. Köszönöm a segítséget!
2013. jún. 26. 00:24
 9/17 anonim ***** válasza:

"Nem lehet, hogy kopottak a lamellák?"


Gondoltam szólok, hogy ha kopottak a lamellák, akkor nem kiemelési gondok vannak, hanem csúszik a kuplung!


Ráadásul nem ártana egy tipust írni, mert más a beállítása egy 250-esnek, és egy 125-ösnek, pedig mindkettő MZ!

2013. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az ES/TS 125 jobb oldali kis dekli alatti csavarral lehet a durva állítást megcsinálni (teljesen visszaengedett bovdenfeszítő mellett), hasonlóan, mint a Simsonnál. Kontra anya fellazít, hernyócsavar beteker ütközésig, majd negyed fordulat vissza.


A 250-eseken pedig a fordulatszámmérő kihajtását (vagy a helyén lévő fedelet) levéve, az alatta lévő tárcsát elforgatva lehet beállítani!

2013. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!