Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondja mindenki hogy a...

Miért mondja mindenki hogy a karburátoros motor jobb mint a injektoros mitől jobb?

Figyelt kérdés
Motort szeretnék vásárolni azért kérdezem

#injektor #Motor?karburátor
2013. jún. 26. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem jobb, csak azt tudod otthon szerelgetni, tisztítani, állítgatni.

Ha az injektor besz*rik, akkor szervízbe kell vinni, ami nem olcsó. Legalábbis ha magamból indulok ki, mert nekem nincs eszközöm otthon injektor javításához. A karburátort viszont itthon gyakorlatilag ingyen tudom javítani.

Egyébként az injektor jobb, nincs benzinszint állítgatás, ha jól működik, akkor takarékosabb is, egyenletesebb járást bitosít.

Csak ha baj van, akkor zsebbenyúlós:)

2013. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Tulajdonképpen joob, mint a karburátor, de:

Egy robogóra az ember nem szeret vagyonokat költeni a szervizben, de ha az injektor elromlik, akkor ezt kell tenni.

Másik dolog, hogy a tizenévesek szeretnek minél több lóerőt kihozni a robogóból, de ezt az injektor nem nagyon engedi, ők ezért sem szeretik.

2013. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nemrég mértem karburátoros CBF 600-asom fogyasztását, és 7,8liter jött ki! Nagyon bízom benne, hogy valamit rohadtul elszámoltam, de attól tartok, nem... Egy injektorosnak jobb a fogyaszása, nem kell szivatózni, és egyenletesebben jár. Szóval jobb az injektoros, igaz, a javítása drágább, de amit belefektetsz a javításba, az 10x visszajön a benzin árán. És ha jó motort veszel (japánt/németet/osztrákot), akkor nem lesz olyan problémád, hogy drága az injektor javítása, mivel NEM FOG ELROMLANI! Nekem a Honda CBF 125-ösömön 20000+km van, és az injektor úgy muzsikál, ahogy kell. 1,9-2,3liter a fogyasztása, könnyen indul, rendben, csendesen, finoman jár a motor.
2013. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4 üteművel nincs is gond, ott bírják az injektorok. Viszont a 2t már teljesen más tészta, mert ott minden fordulatra jut egy befecskendezés, tehát a tempó egész más. Míg ha 10 ezret forog a 4t, ott 5 ezer befecskendezés történik meg 1 perc alatt, a 2t-nél pedig ugyanannyi mint a fordulatszám, tehát fele az élettartam... lásd bimota 500 V2, nem bírják az injektorok a terhelést, 2t-nél 15 ezret forogni olyan, mint 4t-nél 30 ezret...
2013. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!