Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minarelli AM6 blokkba mennyi...

Petizacc kérdése:

Minarelli AM6 blokkba mennyi olaj kell?

Figyelt kérdés
Derbi Sendáról van szó amibe igazából Derbi blokk van, de a hasonlóság miatt gondolom nem lehet nagy eltérés és a minarellit talán több ember ismeri. A válaszokat előre is köszönöm!

2013. jún. 29. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy eltérés, AM6-os van benne. Gondolom különolajozású, az olajtartályba annyi olajat tehetsz, amennyi csak belemegy. Feltételezem, hogy te a váltóolaj menyiségére vagy kiváncsi, amit a blokkba kell önteni. A blokk jobb oldalán középtályt van egy túlfolyó csava, amit kitekersz, és óvatosan addig öntöd az olajat az olajtöltönyílásba (olyan fekete müanyag kupakot kell letekerni a blokk jobb oldalán felül, na oda) addig amíg a kitekert csavar helyén túl nem csordul. Szépen visszatekered a csavart, a kupakot és kész :) Arra ügyelj, hogy jó olajat tegyél bele (ezalatt nem azt értem, hogy a legdrágábbat, hanem olyat, ami bele való. Nézz utána, milyen kell bele), mert különben csúszhat a kuplungod, aztán nem fogod tudni mi baja, és a kopott lamellákra fogsz gyanakodni, amik persze teljesen rendben lesznek ;)
2013. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még azt kifelejtettem, hogy az egész procedúrát úgy kell elvégezni, hogy a motor fösztenderen van, ami ugye nincs :) kérj meg valakit, hogy állítsa fel a motort, és tartsa egyenesbe.
2013. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is így végeztük el az olajcserét, csak olyan lassan indult meg a nívónál az olaj, hogy mindig többet öntöttünk bele, aztán a végén egy csomót ki kellett engedni, ezért kérdeztem, hogy mennyiségre kb mennyi kell bele. :)
2013. júl. 3. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom :/
2013. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jim1982 válasza:
0%
Am6 válto tetején lévö tulfojon kinyomta az olajat! Vanon miert? Tulpörgettem volna?
2015. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Levi :)))))) válasza:
betegség hogy kidobja az olajat, uj kupak es kesz
2021. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!