Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új motorokat elő kell...

Az új motorokat elő kell melegíteni?

Figyelt kérdés
Mert az egyik ismerősöm azt mondta(mivel neki is van motor, én meg szeretnék venni), hogy az új motorokat(kb. 2005-től, de nem biztos) mielőtt el mennél vele motorozni, be kell melegíteni a motort(kb. 10 perc), plusz a kerekeket(kb. az is 10 perc) és csak azután lehet tépni a gázt. Ez igaz?? És ha félig igaz, akkor melyik fajta(típusú) motorokat kell?? Mert én egy naked/street motort vennék...a válaszokat előre is köszönöm

2013. jún. 30. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit szokták járatni menet előtt, de sokkal hamarabb melegszik be terhelés alatt. 4-5 percet járatod és mehet, csak ha ujj, akkor ne hajtasd!!!
2013. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Álló helyzetben nem kell melegíteni semmilyen motort (sem a régit sem az újat! Maximum 5-10 mp-et, amíg kialakul a megfelelő kenése a motornak.


Utána el kell vele indulni és addig érzéssel, alacsony terhelésen kell vezetni, amíg be nem melegszik (ez ugye típus és időjárás függő). Utána lehet neki kenni.


A gumi melegítést nem igazán értem, hogy miként értelmezed. Igen, a meleg gumi jobban tapad. De mire bemelegszik a motor addigra menet közben be fog melegedni az abroncs is. Állva nem tudom hogy akarod melegíteni....

2013. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Maximum 5-10 mp-et, amíg kialakul a megfelelő kenése a motornak."

?!

2013. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 3


Mit nem ért uram? A frissen induló motornak még nem megfelelő a kenése. Az olajozás típusától függően (nagynyomású, esetleg régi szóró...) kell egy nagyon rövid idő, amíg minden kopóalkatrészre eljut a friss olaj, hogy biztosítsa a megfelelő kenést illetve a hengerfalra kerülő olaj javítja az égéstér tömítését, stb...


Arról nem is beszélve, hogy ahogy melegszik az olaj, kis mértékben (sz@r olajnak nagy mértékben....) változik a viszkozitása.

2013. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszát...a gumi melegítést úgy gondoltam, hogy mivel a motort állóhelyzetben melegszik addig a gumi nem, szóval olyan bemelegítésre gondoltam, mint a Forma 1-ben szoktak a verseny előtt, egy bemelegítéskört csinálnak, de most már tudom, hogy egyszerre lehet a motort és a gumit bemelegíteni....
2013. júl. 1. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:

#4!


Nem kell a kenés kialakulásának 5 másodperc, bőven elég neki pár tized is.

2013. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6


Erre azért én nem vennék mérget. Pláne nem olyan motoroknál, ahol a váltó mozgó alkatrészeit is kenni kell. Pl váltó fogaskereket kizárt dolog, hogy megken bármi tizedmásodpercek alatt...


De ezen nem fogunk összeveszni, hogy 1 vagy 10 mp kell a megfelelő kenéshez. ;)

2013. júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!