Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson! Lendkeréknél az éknek...

Simson! Lendkeréknél az éknek mi a feladata?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 15:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
az hogy ne forogjon el a főtengelyen a lendkerék, mert ha elforogna akkor nem igazán menne, nem igazán indulna, és elkopna a forgástól! ezért ott az ék, a lendkerékben és a főtengelyben is ott a reteszpálya, és így nem bír elforogni, egyébként ez mindenre szükséges ami nem fogas, mert különben elforog hiába van kúpon, akkor is eltud forogni nagy terhelésnél, amúgy a villanymotoroknak az ékszíjtrcsáján meg ilyesmiken van ék!
2013. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
oké, köszöntem, már vágom
2013. júl. 1. 15:56
 3/21 anonim ***** válasza:

1-es, 5 ös

!

2013. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az első teljesen jól leírta. Egy valamibe tudok csak belekötni: Az nem ék, hanem retesz.

Nem azért hogy kötöszködjek, csak ezt annyira a fejünkbe verték a suliban, hogy nem tudok elmenni mellette.

2013. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Na akkor tegyük tisztába a dolgokat.

Először is ott ék nincs. Csak retesz.

A retesz feladata pedig nem az hogy megakadályozza az elfordulást. Nem is ilyen erőhatásra van tervezve és el is nyíródna ilyen erőhatástól. A feladata csupán annyi hogy összeszerelésnél egy adott pozícióban tudd csak feltenni a lendkereket.

A lendkerék elfordulását pedig az önzárókúp(nak kellene) megakadályoznia csak.

Persze sok esetben a silány utángyártott alkatrészeknek vagy a nem megfelelő felszerelésnek, esetleg az ebből adódó kopásnak köszönhetően nem zár a kúp. Aztán írja ki a sok kérdést a sok kis simsonos hogy "mé nem jó az a szar ék meg hol lehet venni normális éket ami nem nyíródik el"...

Pedig ha a retesz elnyíródik akkor a bej nem azzal volt.

2013. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

heeegany Teljesen jól írta le.


Én már itt a gyk-n "vesztem" már össze "simsonokkal" hogy a retesznek vagy a kúpnak kell átadni a nyomatékot. De ők többen voltak (akik azt mondták h a retesz adja át az erőt). Így inkább rájuk hagytam

2013. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hát nekem szakmához van gépelemek tantárgy. Annak azért haszna is van :)

De ezt mindenki tudja aki tanult ilyet. Aki meg nem az meg halhasson azokra akik tanulták :)

2013. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a lendkerék pozíciója miatt van benne a retesz. Abban viszont nem vagyok biztos hogyha rosszul lenne feltéve a lendkerék akkor szerintem nem a jó időben szikrázna a gyertya. Vagy ezt nem jól gondolom?
2013. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Abban viszont nem vagyok biztos hogyha rosszul lenne feltéve a lendkerék akkor szerintem nem a jó időben szikrázna a gyertya. Vagy ezt nem jól gondolom?"

A lendkeréken van egy excenteres rész. Ez vezérli a megszakítót. Tehát igen, rossz helyen lenne a gyújtás időpontja.

2013. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az azért érdekes lenne,hogyha nem az ék,v retesz adná át a hajtást . A kúp az csak teher mentesítő. Akkor a hengeres tengelyeknél,mi adja át a hajtást ? PL: Villany motorok
2013. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!