Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki gyártja a legjobb, legtartó...

Ki gyártja a legjobb, legtartósabb, költségszinten is a legjobb dízelmotorokat? Melyik gyártmányokat jobb elkerülni?

Figyelt kérdés

Hozzáértő (szerelő) ismerősöm szerint Ford-ot(csak benzinesben),valamint olasz és francia autót ne vegyek:

1,Volkswagen

2,japán dízelek

3,Opel

4,Ford

5,Olasz és francia


2013. júl. 1. 17:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

10+ éves autót tudok hitelmentesen venni, ami egyre valószínűbb, hogy dízel lesz. A magasnyomású dízelt mindenféleképpen elvetettem,nem csak a meghatározott keretösszeg miatt,hanem azt beleszámolva,ha bebukom a motorját egy dízelnek,akkor sokkal olcsóbban felújíttathatom a normál örvénykamrás, vagy közvetlen befecskendezéses motort.Egyszerűbb, kevésbé bonyolult szerkezetűt keresek.

A francia autókkal elvileg az a baj, hogy sokkal körülményesebb szerelni(én nem tudom,nem vagyok szerelő),mint a német autókat, emiatt drágább a szervizelése, valamint drágább valamennyivel az alkatrész is hozzá.Ezek összeadódnak.Elvileg motorikusan jók,de nem sokszor nem jó,nem tartós műszaki megoldást választanak.Nem úgy bírják,ha ütik őket. Elvileg.

Idáig bármilyen autóm volt(3x Ford(2dízel,1 benzines),1x Honda(benzin),1x Rover(dízel),1x Golf II (dízel),stb.)mindig vigyáztam rá,sosem strapáltam,mindig szervizeltem,ismerőseim is elismerték,hogy nálam mindig "rendben" van a kocsi.Ezek közül a legjobban a Rover(eredeti angol fejlesztésű dízel és az egész autó)jött be. De mivel már nem gyártják,csak a kínai utánzatát,ezért a jövőben már kilőve.

Jelenleg egy Opel benzines(tudom ecotec) és egy VW dízel között dilemmázok. A VW tetszene jobban,de az amit kinéztem, árban kissé magas. A napokban eldől.

2013. júl. 2. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!