Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Színezetlen üveget sem lehet...

Színezetlen üveget sem lehet semmilyen százalékban fóliáztatni B oszlop előtt?

Figyelt kérdés
Van egy régi kocsim, színezetlen üvegekkel. Nyáron nagyon tűz a nap az üvegen keresztül, erre szeretnék megoldást találni. Hátul le lehet fóliáztatni (természetesen olyan szakemberrel, aki műbizonylatot is ad hozzá), de elől attól még ugyanúgy tűzni fog. Van erre törvényes (!) megoldás?

2013. júl. 1. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 75% (?) fényáteresztő képességű fóliát szabad rakni a B oszlop előtti üvegekre és a szélvédőre is.

75%-ban nem vagyok biztos, de valahogy a körül van úgy emlékszem.

2013. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ballagj be egy műszaki állomásra, ott megtudod a valót..az a biztos, amit ők mondanak.
2013. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az már megvolt, két vizsgahelyre is bementem. Mindkettő mást mondott.

Az egyik szerint olyan kocsinak alapból neki sem állnak, ami fóliázott elől, a másik szerint pedig azt is mérik. Most akkor mi van? :)

2013. júl. 2. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát inkább keresd meg az éppen aktuális jogszabályt. Az a biztos :)

De az is biztos hogy valamennyi elől is leget, igaz csak minimális, de akkor is lehet.

2013. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nekem nem a sötétítés lenne a lényeg, hanem a sugárzás minél jobb kiszűrése, ergo valamilyen UV visszaverős fólia kellene. Gondolom vannak ilyenek világosak is.
2013. júl. 2. 17:03
 6/6 anonim válasza:
Nekem most lett lefóliáztatva, és azt mondták, hogy mivel az én fábiám "zöld üveges" ezért előre semmiféleképpen nem lehet fóliát tenni csak a napellenző csíkot. Hátra akármilyen mehet, de előre nem. Én rakattam előre is. Vizsgán szerintem meg simán átmegy elöl a 75-össel.
2013. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!