Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány százalékos az az alkohol,...

Hány százalékos az az alkohol, ami szikra hatására ugyanúgy robban mint a benzin? A kutakon kapható etanol hány százalékos?

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
az etanol az etanol az E85 ös benzin ami 85%etanol tiszta szesz 96% alkohol és 15% benzin keveréke ami szikrára robban az 96% os alkohol de ha motorba akarod önteni az nem jó ötlet mert szétszedi a szimeringeket
2013. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4 üteműben is??? ott elvileg nem találkozik vele..
2013. júl. 2. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehol nem eszik szét semmit. A szakártók keverik a metanollal, az tényleg elég agresszív. Némely AC-pumpa szokta nem szeretni, de ez is csak olyan "valaki látott már olyat, aki látott már ilyet" szintű mendemonda.

Amire vigyázni kell, hogy öregebb autóknál szereti az összes leülepedett dzsuvát feloldani a tank aljából, etanolra átállás után célszerű kicsrélni az üzemanyagszűrőt.


Eddig kb 60 000 km-t mentem E85-el, még semmilyen tömítést nem evett meg.

2013. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
engem különben konkrétan a cukorrépa szesz esete érdekel
2013. júl. 27. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Altrernatív forrásból szerzett jövedéki adót nem látott tiszta etilalkoholhoz szerintem keverj annyi normálbenzint, mint a kutakon (15%), abból nem lehet baj.
2013. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!