Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyek alkatreszek cserejevel...

Milyek alkatreszek cserejevel csokkenthetem a fogyasztast?

Figyelt kérdés
Most vasaroltam nem reg egy jo allapotban levo Clio2 -est. Osztrakiabol szarmazik.. futomu.. kasztni rendben van.. es alig futott 95ezret. Tenyleg megkimelt allpotban van. Meg semmi nem lett kicserelve rajta, a kotelezok sem. Par ezer km-t azert raktam bele.. ez az elso Renault tipusu autom, ismerkedtunk kicsit. Szoval mentem vele kicsit mielott megallapodok mellette es ugy dontok hogy megtartom. Varosi hasznalat mellett, ovatosan vezetve, 9liter az etvagya. 75LE, 1.4es motorral. Szerintetek mi az ami javithat ezen egy kicsit.. mit erdemes cserelnem.. esetleg hibas alkatresz? Elfogom vinni szerelohoz is, de tudni szeretnem a tapasztalatokat.
2013. júl. 2. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz ügy, mert ez kb reális fogyasztási adat csak városban használva.

Esetleg rakhatsz alá vékonyabb gumikat, de csodát attól se várj.

2013. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy benzines motorban a tökéletes égéshez megfelelő minőségű üzemanyag, levegő, és szikra szükséges.

A gyertyákat 50-60 ezrenként kell cserélni, ha ezt eddig nem tették meg, ez is lehet a hiba forrása. Másik ok elektronikus téren a gyújtótrafó lehet.

A másik fontos elem a levegő. Légszűrőt 15-20 ezer km ként érdemes cserélni. Ennek kora/tisztasága könnyen ellenőrizhető.

Üzemanyagszűrőt szintén érdemes bizonyos időközönként cserélni.

Mivel relatív kis motorról beszélünk, így elképzelhető, hogy főként városban használták. A tökéletlen égés következtében a szennyező anyagok lerakódnak a motorban, ezáltal eldugul, koszolódik a rendszer. Ezért érdemes néha hosszabb távon magasabb fordulaton pörgetni a motort, hogy a kellő hőfokon az öntisztulási folyamat végbe mehessen, és a lerakódott kosz "kiégjen" a motor belsejéből. Ez egyébként főként dízel autóknál szokott előfordulni, de állandó városi használat mellett benzinesnél is könnyen előfordulhat.

Ami még szóbajöhet: lambdaszonda, adagoló

2013. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
légtömegmérőre és a lambdaszondákra mindenképp vetnék egy pillantást
2013. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. júl. 2. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Légszűrőt, olajat, gyertyákat is érdemes ellenőrizni adott esetben cserélni.

A koszos fojtószelep is tud szivatni, és a MAP szenzor is (asszem Clio-ban is van).


Tényleg sok a fogyasztásod, az én a '99-es 1,6 16V Megane-om 7 körül kér városban.

2013. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!