Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi diesel motor 90Le VS...

Audi diesel motor 90Le VS 110Le, előnyök-hátrányok szempontjából érdekelne? Javítási költségek, meghibásodási valószínűség, fogyasztás szempontjából.

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ez az a motor ami a 3-as Golfokban is volt, akkor a 110 lovasat elfelejteném a kettős tömegű lendkerék miatt.
2013. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

110 LE-ben geometriai változós turbó van, ami dinamikusságot eredményez, mert közel az alap fordulathoz már leadja a teljesítményt, illetve a kuplunghoz kettőstömegű lendkerék tartozik, ami ugyancsak meghibásodási lehetőség.

Viszont PD blokkos, stabilabb az egész a 90-essel szemben.

2013. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 110 lovas nem PD blokkos, csak a 116 lovas.

Fogyasztás szempontjából nincs különbség.

Mind a két motor szinte kinyirhatatlan, azonban a 90 lóerős egyszerűbb konstrukció, igy kisebb az esély a magas szervizszámlára.

Azonban a 110 lóerős motor sokkal jobban megy, szerintem megéri néha többet költeni rá (nem biztos hogy kell majd költeni rá)

2013. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne okoskodj 3-aska..


Amiről én beszéltem, azok alu szelepfedeles tdi-k, az azt jelenti hogy a blokk teljesen PDTDi kiépités, de gyárilag rárakták az adagolót és a TDi hengerfejet.

2013. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hello,


Tehát akkor, ha jól értem audi-vw motorból van: 90Le-110Le-115Le és még 130le. Ha jól veszem ki a 90Le a legegyszerűbb, legigénytelenebb konstrukció. A többi már variált verzió. De mi az, hogy PD?

Üdv

2013. júl. 6. 08:38
 6/7 anonim ***** válasza:
PD: www.vezess.hu/techabc/adagoloporlaszto_elem/9411/
2013. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Magyarán a PD a hagyományos adagolóhoz képest bonyolultabb és költségesebb megoldás.
2013. júl. 7. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!