Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó szakértők, szerelők!...

Robogó szakértők, szerelők! Mi lehet a baj a Honda robogómmal?

Figyelt kérdés
Kicsit összetett a probléma úgy érzem. Van egy Honda AF-14 es robogóm. Amit kb 9 éve vettünk. Használatban volt folyamatosan 2 évig, azóta semmi. Ott porosodott a garázsban. Most úgy gondoltam, hogy rövidebb utakra sokkal jobb robogóval menni, meg gazdaságosabb is, ezért gondoltam hogy beindítom a járgányt. :) Viszont, nem indul be. Azóta egy pár ismerősömmel szét kaptuk a robogót. Megállapítottuk, hogy: a gyertya teljesen jó, kipufogó rendszer nincs eltömődve ( pókok, vagy bogarak által ), karburátort kitisztítottuk ( bár nem volt vele semmi baj ), futőművet megnéztük, nincs baja, légszűrő is jó, viszont az aksi az a sokéves állás után tropa. Mi lehet itt a gond? Ha nincs benne aksi, akkor be kell indulnia a robogónak? Akinek ilyen robogója van, segíthetne, hogy milyen üzemanyagot kell bele tölteni, ugyanis már eléggé régen volt, mikor használtam. :)

2013. júl. 5. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

De ha nem tudod, hogy milyen üzemanyag kell bele, akkor eddig mivel próbáltad indítani?

Belehugyoztál a tankba, aztán lesz ami lesz?:D


Amúgy ennyi idő után akármilyen szépen néz ki a gyertya, inkább vegyél egy újat. Kb 500 Ft, de megéri. Azt néztétek, hogy van-e szikra?

2013. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
új akku kéne, és a benne lévő benzin megromlott sztem
2013. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen belehugyoztam a tankba hogyan találtad ki? ne nevettess... annyi a kérdés konkrétan, hogy keverék, vagy benzin + olaj (külön) kell-e bele... Elég régen volt. Vagy esetleg te vissza emlékszel, hogy 9-10 éve milyen cipőt hordtál??...
2013. júl. 6. 03:11
 4/6 A kérdező kommentje:
benzint teljesen leeresztettük... lehet hogy valami motor tisztító adalékkal kellene próbálkozni? :S
2013. júl. 6. 03:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan robogóról is megmondom, hogy különolajzású-e, amit még sosem láttam. Pl ha van egy kicsi csodalámpa-féleséggel jelölt kupak is a tanksapka közelében, az bizony az olajtartály lesz, tehát különolajozású. Vagy megnézheted a karburátort is. Ha a benzincsövön és a gázbowdenen kívül más cső is vezet hozzá, akkor az valószínű az olaj csöve lesz.

De ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor egyszerűen keveréket raksz a tankba, és kész.

De arra még mindig nem válaszoltál, hogy ad-e szikrát a gyertya, ha rugdossátok? Ha nem, akkor lehet nézelődni a vezetékek között (elrohadt a szigetelés és letestel valahol) vagy a tekerccsel van gond.

2013. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen igen van szikra :)
2013. júl. 27. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!